'Met een beetje meer geluk hadden we tegen Madrid de 2-2 gemaakt en iets aan die wedstrijd overgehouden. Zo dicht ligt het allemaal bij elkaar' 14 INTERVIEW echt wilt, moetje ervoor gaan en dan zullen we je daarin steunen". Ik ben zelf niet per se avontuurlijk ingesteld, maar ik sta wel altijd open voor dingen. En uiteindelijk is het toch een droom die je najaagt. Wat ook meewoog in mijn beslissing om te gaan, was dat ik destijds in een gast gezin werd opgenomen. Geweldige mensen, met wie ik nog steeds een goede band heb. Zo is Nederland in tien jaartijd wel echt een soort tweede vaderland geworden. Ik heb hier mijn vriendin leren kennen, mijn kinderen zijn er geboren. Ik ben inmiddels zo vernederlandst dat ik thuis niet eens Deense televisie heb. Misschien probeer ik vanavond nog wel even om via internet een stream te vinden om naar Italië - Denemarken te kijken. Maar anders zet ik gewoon Roemenië - Nederland op.' HEERENVEEN 'Het scoutingsapparaat van Heerenveen in Scandinavië en vooral in Denemarken is natuurlijk heel goed ontwik keld. Door de jaren heen hebben ze heel wat talent naar Friesland gehaald. In mijn geval waren ze er vroeg bij. Ik speelde al wel in de regionale selectie en had ook wel wat jeugdinterlands achter mijn naam. Daar moet ik ze zijn opgevallen. We hebben gepraat, ik trainde er een tijdje mee, sprak met de Deense jongens die er rondlie pen. Dat voelde allemaal goed. Ik heb ook geen seconde spijt gehad van mijn keuze voor Heerenveen, ook al kijk ik nu met gemengde gevoelens terug. Dat komt vooral omdat ik na drie geweldige jaren het in mijn vierde seizoen niet heb kunnen laten zien in het eerste elftal. Omdat ik de kans niet heb gekregen. Dat was destijds een keuze van de toenmalige trainer, Gertjan Verbeek. Ik was het er niet mee eens dat hij me nooit opstelde, maar je kunt niet zeggen dat het puur zijn schuld was dat ik niet ben doorgebroken bij Heerenveen. Het komt altijd een beetje van twee kanten. Ik was toen ook een andere persoon dan ik nu ben.' WILDE HAREN 'Je hoort weieens verhalen over mij die het doen voor komen alsof ik in dat laatste jaar bij Heerenveen lastig was, bijna onhandelbaar soms. Daar ben ik het niet mee eens. Ik had wel een eigen wil, een eigen mening. Bij Hee renveen gaf dat weieens weerstand. Ik had bijvoorbeeld lang haar, gewoon omdat ik dat toen mooi vond. Daar hadden ze moeite mee. Maar ik denk absoluut niet dat ik een moeilijke jongen was. Ik was gewoon mezelf. Zoals ik dat nog steeds ben en ook altijd zal blijven. Als je dat niet hebt, wat heb je dan?' DE GRAAFSCHAP 'De beslissing om weg te gaan uit Heerenveen was niet moeilijk. Zij vonden dat ik er nog niet klaar voor was en in een gesprek waren we het al snel met elkaar eens dat het het beste was om uit elkaar te gaan. Dan komt de gedachte om de hoek kijken dat terugkeren naar Dene marken misschien ook wel het overwegen waard is. Maar ik had het vier jaar lang uitstekend naar mijn zin gehad in Nederland en had ook net mijn vriendin leren kennen. Dus toen Jan de Jonge bij mij informeerde, iemand die ik nog kende van Heerenveen, was de keuze snel gemaakt om naar De Graafschap te gaan. Het was weliswaar Eerste divisie, maar ze waren ambitieus en ik kon er veel speeltijd krijgen. Het werden twee perfecte jaren, waarin we eerst kampioen werden en het tweede seizoen handhaving in de Eredivisie afdwongen. Ikzelf werd twee keer achter elkaar uitgeroepen tot speler van het jaar.' NEC 'NEC voelde als een logische volgende stap. Het eerste seizoen was geweldig. We overleefden de groepsfase van de UEFA Cup, in een poule met sterke teams als Dinamo Zagreb, Tottenham Hotspur, Spartak Moskou en Udinese, en we overwinterden dus in Europa. Voor

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 14