HISTORIE Historie Heracles Almelo - Ajax DE LAATSTE TIEN ONTMOETINGEN 4/me\o Dit affiche doet de trouwe fans nog wel eens terugdenken aan het seizoen 1996-1997. Destijds stond deze wedstrijd op het programma in bekerver- band, de wedstrijd die Jorg Smeets eeuwige roem in Almelo heeft opgeleverd door met een magi strale streep het grote Ajax uit de beker te schieten. De Bornsestraat stond op zijn kop, want Eerste Divisionist Heracles (met onder meer de huidige assistent-trainer René Kolmschot in de gelederen) had Champions League winnaar Ajax geëlimineerd. Een stunt die terug deed denken aan 29 december 1974. Ajax, toen ook oppermachtig in Europa, kwam naar Almelo in de veronderstelling de volgende ronde wel even te halen. Dat liep anders, na verlen ging stond er 4-2 voor de Almeloërs op het bord. Een grijze dag met veel wind en regen, maar aan de Bornsestraat in Almelo straalt die dag de zon voor het eerst sinds jaren weer, aldus het jubileumboek De Tweekleur Omhoog. Trainer Ron Dellow, inmiddels 98, zei er enkele jaren geleden het volgende over: "Ja, die bekerwedstrijd tegen Ajax was natuur lijk fantastisch. Na afloop van het duel zei Gerrie Mühren van Ajax tegen me: 'Ron, ik ben helemaal kapot. Overal waar we de bal hadden waren meer dere tegenstanders.' In de weken voor de wedstrijd hadden we dan ook bewust enorm veel op kracht getraind. En mijn wedstrijdbespreking was de lang ste ooit. Ik vertelde dat we strak moesten dekken en dat het óns veld was waar tegenstander Ajax iets wilde stelen. De mentaliteit was perfect die dag, we kwamen met 0-1 en 1-2 achter, maar we wonnen in de verlenging met 4-2! En het laatste doelpunt werd nota bene door verdediger Warry Grobben gemaakt! Regerend wereldkampioen Ajax was door ons, een eerste divisieclub uit Almelo, uit het beker toernooi geknikkerd. 12.000 mensen gingen uit hun dak en toen ik in de week na de wedstrijd in Zeist was voor de trainersvergadering begon iedereen spontaan voor me te klappen. Ron Dellow verslaat wereldkampioen stond er in de Engelse kranten." De fans hebben tegen Ajax in competitieverband de laatste jaren minder reden tot juichen. Sinds Heracles Almelo weer op het hoogste niveau actief is werd er nog nooit van Ajax gewonnen. Thuis staat de teller op nul en in de hoofdstad wisten de zwart-witten twee keer een gelijkspel over de streep te trekken. Voor het laatste punt moeten we terug naar het seizoen 2008-2009 toen het treffen Ajax - Heracles Almelo een 2-2 eindstand kende. Destijds leken Ricky van den Bergh en Vojtech Schulmeister voor een sensatie te 1 april 2012 Ajax-Heracles Almelo 6-0 10 september 2011 Heracles Almelo-Ajax 2-3 3 april 2011 Ajax-Heracles Almelo 3-0 30 oktober 2010 Heracles Almelo-Ajax 1-4 18 april 2010 Ajax - Heracles Almelo 4-0 30 augustus 2009 Heracles Almelo-Ajax 0-3 3 februari 2009 Ajax-Heracles Almelo 2-2 29 oktober 2008 Heracles Almelo-Ajax 1-3 20 april 2008 Ajax-Heracles Almelo 5-1 15 september 2007 Heracles Almelo-Ajax 0-1 zorgen door voor rust beiden een treffer aan te teke nen. Ajax trok echter in de laatste twintig minuten de stand nog gelijk. De hoofdstedelingen leken in blessuretijd de winst nog te grijpen, maar een tref fer werd afgekeurd vanwege buitenspel, naar later bleek onterecht. In de vorige voetbaljaargang leverde de thuiswed strijd tegen Ajax een nipte nederlaag op. In de 31e minuut had Willie Overtoom Heracles Almelo nog op voorsprong gezet, maar twee treffers van Siem de Jong en één van Miralem Sulejmani beslisten de wedstrijd in het voordeel van de Amsterdammers. Glynor Plet scoorde een minuut voor tijd nog de aansluitingstreffer, maar daar zou het bij blijven. Het duel in de Amsterdam Arena werd een week voor de KNVB Bekerfinale afgewerkt. Heracles Almelo wilde wel, maar was onbewust toch al met het hoofd bij de eindstrijd in De Kuip. Na een 1-0 ruststand liep Ajax na de thee uit naar een 6-0 overwinning. Beeld uit 2008-2009 Dar! Douglas schudt Urby Emanuelsson af

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 17