AJAX VERSLAAT K 26 TERUGBLIK Ajax heeft FC Twente het eerste puntenverlies toegebracht. In de uitverkochte Amsterdam ArenA was het team van Frank de Boer met 1 -0 te sterk voor de koploper. eerste echte gevaar voor het doel van Vermeer. Kort voor rust kreeg de jarige Niklas Moisander namens Ajax een prima kans op de I -0, maar zijn schot van dichtbij ver dween net langs de ver keerde kant van de paal. Frank de Boen 'Vooraf verwacht je misschien een meer open wed strijd, maar het kwam ook een beetje door ons eigen spel. Doordat we de tegenstander steeds verder naar achter druk ten, kwamen we steeds dichter bij hun strafschopgebied. Dan moet de bal net goed vallen. Het was daarom vooral belangrijk om ge duldig te blijven wachten op onze kans.' GEDULD BELOOND Dat geduld werd halverwege de tweede helft beloond. Na een uur ontbrandde het duel eindelijk in de sfeer volle ArenA. Eerst was er een dot van een kans voor Chadli, die uit een hoekschop opnieuw gevaarlijk was met het hoofd. Vermeer redde echter knap. In de te genaanval viel de bevrijdende treffer van Eriksen. Op aangeven van Babel leverde de Deen een vlammend schot af dat keeper Mihaylov te machtig was. De afgelopen periode kreeg Eriksen de kritiek dat hij beslissender moest worden. Ook De Boer spoorde hem aan dwingender te spelen en zijn ondergrens te verhogen. 'Eriksen is een topspeler in wording. En als topspeler moet je je juist in dit soort wedstrijden laten gelden. Hij heeft vanavond op onze kritiek geantwoord. Natuurlijk is hij nog altijd pas twintig jaar, dus zijn ontwik keling zal met horten en stoten blijven gaan. Maar het niveauverschil tussen de verschillende wedstrijden moet De topper tegen FC Twente vormde het start sein van een even mooie als zware week waarin Ajax drie thuisduels binnen acht dagen afwerkt. Ajax - FC Twente was ook de strijd tussen de regerend landskampioen en de huidige koploper van de Eredivisie. Vooral voor Ajax stond er veel op het spel. Met achttien punten uit de eerste zes duels kwam Twente nog zonder puntenverlies naar de ArenA. De druk lag dus duidelijk bij Ajax, dat dankzij de overwinning voor de 21 ste keer op rij zonder nederlaag bleef in een thuiswedstrijd in de Eredivisie. Frank de Boer koos tegen FC Twente voor dezelfde opstelling als in de gewonnen bekerwedstrijd tegen FC Utrecht. Dat betekende dat Ryan Babel opnieuw in de spits stond en Derk Boerrigter en Tobias Sana de vleu gels bezetten. De enige wijziging was de terugkeer van eerste doelman Kenneth Vermeer. De hoge verwachtingen konden in het eerste uur zel den worden ingelost. Na een vroege kans van Babel duurde het een klein half uur voordat er weer iets ge vaarlijks voor een van beide doelen gebeurde. Met een stevige kopbal van Nacer Chadli stichtte Twente het

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 25