AJAX TANKT VERTR IÉ 24 TERUGBLIK Ajax bereikte op overtuigende wijze de volgende ronde van de KNVB Beker. In Stadion Galgenwaard eindigde FC Utrecht - Ajax in 0-3. Het duel lag in de tweede helft een kwartier stil na enkele incidenten. Het werd in meerdere opzichten een memora bele voetbalavond voor Ajax. Voor het eerst in lange tijd won de kampioen van Nederland weer eens in Utrecht. Daartegenover stond echter een vervelend incident waarbij Utrecht-supporters voorwer pen richting het doel van Ajax-doelman Jasper Cillessen gooiden. Scheidsrechter Nijhuis besloot daarop het be kerduel halverwege de tweede helft tijdelijk te staken, Met een gebalde vuist zweepte Ryan Babel zijn teamge noten bij de aftrap op. Na drieënhalf jaar zonder zege in Utrecht mocht het niet opnieuw misgaan. Ajax kende een bliksemstart en koesterde al na een kwartier een 2-0-voorsprong. Na een waarschuwingsschot van Derk Boerrigter schoot Tobias Sana een minuut later raak. Na prima doorjagen van Ryan Babel kreeg Sana de afgekets te bal voor zijn voeten. Met een resolute knal zette hij Ajax in de elfde minuut op I -0, Vier minuten later ver zorgden Babel en Sana opnieuw een coproductie, met dit keer Babel als afmaker. Een uitstekende loopactie van de spits werd door Sana goed gezien. Vervolgens was het voor Babel een koud kunstje om doelman Robbin Ruiter te omspelen en de bal binnen te schieten. Het was Babels tweede goal sinds zijn rentree bij Ajax. Zoals in veel steden is ook in Utrecht de wedstrijd tegen Ajax de wedstrijd van het jaar. Pas na een half uur was daar ook iets van op het veld zichtbaar toen Edouard Duplan twee keer gevaarlijk werd. Bij zijn eerste schot redde Jasper Cillessen en bij zijn tweede poging ging zijn voorzet op Cedric van der Gun gevaarlijk voor het doel van Ajax langs. Daartegenover stond nog een uitstekende kopkans voor Ajax. Na een half uur spelen kopte Siem de Jong de bal uit een voorzet van Boerrigter tegen de lat I BEVRIJDING Acht minuten na rust was de wedstrijd definitief beslist. Op aangeven van opnieuw Babel zette Eriksen Ajax op een 3-0-voorsprong. De Deense middenvelder haalde van dichtbij verwoestend uit in de korte hoek. De goal gold als een bevrijding voor Eriksen. In plaats van een rustig laatste half uur kende de wed strijd in de 58ste minuut een hinderlijke onderbreking. Supporters van FC Utrecht gooiden voorwerpen vanaf de tribune richting Cillessen, waardoor scheidsrechter Nijhuis zich genoodzaakt voelde het duel een kwartier stil te leggen. Terwijl de spelers van Ajax zich in de ca tacomben ophielden, kwam er ook nog een supporter van de thuisploeg het veld op. Gelukkig kon het duel na een afkoelingsperiode worden hervat. Na de onderbreking ging Ajax op jacht naar meer. De eerste uitzege tegen FC Utrecht sinds I maart 2009 kon immers van nog meer franje worden voorzien. Met Miralem Sulejmani als vervanger van Babel bleef Ajax de aanval zoeken. Achtereenvolgens Sana, Eriksen (vrije trap) en Van Rhijn waagden een poging om de score

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 23