B>este AjacledeiA,, 6 DE AFTRAP Hartelyte welteom In de Amsterdam ArenA. Het és ongelooflyte imaar waar: vanavond spelen we wederom tegen- Real Madrid. Het és het derde achtereen- volgen-de seizoen dat we de grootm.ac.ht nét spary'e treffen én, de W.EFA cham pions League. was Iedereen, by Ajax dréejaar geleden, dolblij dat na jaren elndelljte weer een-s plaat sing voor de poulefase van- dét toernooi werd gerealiseerd en oote dat Real Madrid een van de tegen standers was, Inmiddels zijn we dus op een punt geteomen dat Ajacleden mopperen: 'wéér Real Madrid...?' (te vind dat fantastisch. .Zelf zei Ite oote dat Ite liever een teeer Barcelona had getroffen. Het geeft aan dat het steeds beter gaat met Ajax. Maar helaas nog niet zo goed dat we vanavond 'even' drie punten gaanpateteen. we hebben een loodzware poule, daar Is ledereen het over eens. en de wed- stry d van vanavond Is binnen de poule voor ons een van de moelly teste. wel teunnen we vanavond zien of we geleerd hebben van ons vorige europese avontuur. zelf had Ite vorig seizoen het gevoel dat er thuis tegen Real lets te halen was. Dat we nu In onze poule na één wedstrijd nog op nul punten staan, Is geen schande. Maar we baalden wel enorm van het feit dat "Borussla T>ortm.und met ±-o van ons wist te winnen. Het Is leute als je, volgens de critici, met opge heven hoofd het veld teunt verlaten. Maar ultelndely te teoop je er nltes voor. Als we willen overwinteren en Europa, dan moeten we eltee teans op een punt pateteen. En die teans lieten we In Dortmund liggen, omdamKs. het goede spel. Die wedstrijd terygt dantezy het gedrag van enteele meegereisde supporters oote nog een vervelend staartje, zo liet de UEFA ons afgelopen weete weten. Daarom doe Ite oote op deze plete een oproep aan ledereen die vanavond het stadion betreedt, om de huisregels In acht te nemen en met name om geen vuurwerte af te steteen. Terug naar de tegenstander van vanavond, wy zyn goed, maar Real Madrid Is van wereldtelasse. En niet op één positie, maar elgenlyte op alle posities. zelfs als je gaat teyteen wie er vanavond op de bante zitten, desondantes blijven wy als technische staf benadruteteen dat we moeten proberen ons eigen spel te blijven spelen. En scherper zyn In de omschateellng dan In voorgaande ontmoetingen. "Balverlies tegen zultee tegenstanders beteteent elgenlyte altyd direct gevaar. ite heb ervaring In het spelen van zultee wedstrijden en dat geldt zeteer oote voor Dennis "Bergteamp. vanuit de staf proberen wy de spelers goed te prepareren, wy houden onze spelers voor dat ze niet al leen moeten presteren, maar oote moeten genieten. Als jong jochie droom, je ervan om profvoetballer te worden en helemaal om zultee wedstrijden te mogen spelen. Als je dat dan eenmaal bereltet hebt, moet je daar plezier aan teunnen beleven.je moet respect hebben voorje tegenstander, maar geen ontzag. De spelers die het mentaal teunnen opbrengen om vry te voetballen, zyn oote In staat om het Real Madrid lastig te mateen. Daar hebben wy by deze spelersgroep vertrouwen in. Heel veel plezier by onze eerste thuiswedstrijd in de UEFA C-hamplons League! Frante de "Boer Trainer/Coach

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 5