HISTORIE 23 Gerrie Mühren haalt op 25 april 1973 verwoestend uit en maakt het win de Amsterdammers onder de toenmalige coach Martin Jol tegen Real zelfs de grootste Europese zeperd ooit in eigen huis: 0-4. Karim Benzema, Alvaro Arbeloa en Cris- tiano Ronaldo (2x) waren de doelpuntenmakers. Aan de dikverdiende Madrileense zege viel niets af te dingen. Sterker nog, het Europese demasqué leidde het vertrek in van Jol, die twee weken later vervangen zou worden door Frank de Boer. RAZENDSNELLE COUNTER Vorig seizoen was de eindstand in beide duels 3-0. Ruim een jaar geleden speelde Ajax in Spanje de tweede UEFA Champions League-wedstrijd van het seizoen. Trainer Frank de Boer wilde gedurfd voetbal laten zien. Twintig minuten lang domineerde Ajax de wedstrijd en Derk Boerrigter en Siem de Jong kregen mooie kansen. Maar de efficiëntie van Madrid werd in de 25ste minuut pijnlijk duidelijk. Een razendsnelle counter betekende direct 1-0 (Ronaldo). Daarna was het gedaan met de Amsterdamse dadendrang. Nog voor rust werd het 2-0 door Kaka en uiteindelijk zorg de Benzema voor de 3-0, 'Natuurlijk ben ik teleurge steld,' gaf doelman Kenneth Vermeer aan, die tijdens zijn vijftigste officiële wedstrijd voor Ajax meerdere :nde doelpunt. grandioze reddingen had verricht. 'Maar als team heb ben we laten zien dat we kunnen voetballen.' Nóg verser in het geheugen ligt uiteraard de laatste keer dat Ajax de Spaanse grootmacht op bezoek kreeg. Dat was vorig seizoen, op 7 december 201 Iin de zesde en laatste groepswedstrijd. Ajax leek zich al te hebben verzekerd van overwintering op het kampi oenenbal, maar op een gitzwarte en doldwaze avond ging alles faliekant mis. Nadat Ajax op achterstand was gekomen, leek Nicolas Lodeiro de gelijkmaker binnen te hebben gekopt, maar de grensrechter vlagde de goal af en toen ook Miralem Sulejmani zijn treffer afgekeurd zag worden, was de woede tastbaar. Madrid tilde de voorsprong door Higuafn naar 0-2 en in de blessure tijd bepaalde José Callejón met zijn tweede doelpunt van de avond de eindstand op 0-3, terwijl concurrent Olympique Lyon een onmogelijke en enigszins ver dachte l-7-uitzege boekte bij het reeds uitgeschakelde Dinamo Zagreb. Het betekende exit UEFA Champions League voor de Amsterdammers. BEWONDERING AFGEDWONGEN De eerste ontmoeting tussen Ajax en Real Madrid was in 1967. Toen waren het de Spaanse hoofdstedelingen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 21