TIEN EERDERE ONTMOETINGEN 'W Ajax en Real Madrid: clash der giganten Ajax treft vanavond voor de elfde keer Real Madrid in een officieel duel. Na de tien voorgaande ontmoetingen is de balans nipt doorgeslagen in Madrileens voordeel. Ajax won vier keer, Real Madrid pakte vijf keer de zege. Alleen de eerfte editie eindigde in een gelijklek Samen wonnen de twee clubs in totaal dertien maal de cup met de grote oren. We kunnen dus geruft preken van een clash der giganten. Tekst Monique Janse Jéér Real Madrid...,' verzuchtten de Aja- cieden na de recentste loting voor de groepsfase van de UEFA Champions League. Het is de derde opeenvolgende keer dat Ajax de sterrenformatie uit de Spaanse hoofdstad in de groepsfase ontmoet en reden tot vreugde is er vooraf niet. Ajax scoorde immers geen enkele keer, al moet gezegd dat bij de laatste thuiswedstrijd twee glaszuivere doelpunten werden afgekeurd. Ajax was eigenlijk alle vier de keren kansloos tegen de Madrilenen. In september 2010 eindigde het duel in Ma drid weliswaar 'slechts' in 0-2, maar de Amsterdammers hadden helemaal niets in te brengen. Vumon Anita pas seerde in de 31 ste minuut zijn - overigens uitblinkende - eigen doelman Maarten Stekelenburg. Gonzalo Higuai'n wist de Ajax-keeper in de 73ste minuut voor de tweede keer te passeren. In Amsterdam maakten de Madrilenen het efficiënt af. Op dinsdag 23 november 2010 leden In de eerste ontmoeting tegen Real Madrid in dit millennium, op 15 september 2010, geelde Miralem Sulejmani in het Bemabéu.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 20