TEGENOVER RONALDO Ricardo van Rhijn 12 INTERVIEW Door vrienden werd hij de afgelopen weken meer dan eens herinnerd aan de loodzware opgave die hem vanavond te wachten ftaat. Ricardo van Rhijn, zelf nog niet eens een jaar volwaardig lid van Ajax' A-seledtie, treft een fenomeen tegenover zich, een ££>eler die vorig seizoen het absurde aantal van 46 doelpunten maakte in 38 wedstrijden in de Spaanse competitie. Maar zoals alles benadert hij ook een naderende confrontatie met CriStiano Ronaldo nuchter. 'Ik kan niet meer dan mijn beft: doen en proberen ervoor te zorgen dat hij tegen ons niet zo belangrijk voor Real kan zijn als hij normaal is.' Tekst Maarten Dekker Ergens in februari stond op deze plek een interview met ene Ricardo van Rhijn. Het was voor de competitiewedstrijd tegen NEC. Het leek een goed moment om de toenmalige aanvoerder van Jong Ajax te portretteren, want hij had toen net een paar keer meegedaan in het eerste elftal, omdat fitte verdedigers in die periode even dun gezaaid waren in Amsterdam. De titel boven het verhaal luidde 'Proeven van het grote werk' en het begon als volgt: 'Als de ziekenboeg van Ajax leegstroomt en iedereen fit blijft, kan het best een poosje duren voor het grote publiek weer iets verneemt van Ricardo van Rhijn.' In de daaropvolgende alinea's liet de jonge voetballer niet na om zijn 'doorbraakte relativeren en blessures van anderen als voornaamste verklaring voor zijn meespelen aan te dragen. We zijn een maand of zeven verder en Ricardo van Rhijn (21) is de vaste rechtsback in Ajax I en heeft drie inter lands met het Nederlands elftal achter zijn naam.Vanavond is hij bovendien de man die het fenomeen Cristiano Ro naldo aan banden moet leggen, op het hoogste podium in hetclubvoetbal.de UEFA Champions League.'Vorig jaar december zat ik nog als supporter op de tribune toen we hiertegen Real speelden. Samen met een vriend van me, zwaaien met zo'n wit vlaggetje. Mooi was dat, als ik daaraan terugdenk, ook al eindigde het natuurlijk heel teleurstellend.'Vanaf de tribune zag Van Rhijn Ajax met 3-0 verliezen van De Koninklijke, nadat in de eerste helft twee doelpunten onterecht waren afgekeurd. Omdat Olympique Lyon gelijktijdig zijn doelsaldo flink opvijzelde tegen Dinamo Zagreb, moest Ajax na de winterstop ver der in de UEFA Europa League. GOEDGEMUTST EN BESCHEIDEN Zijn carrière mag sinds dat vorige interview dan wel een raketlancering lijken, Ricardo van Rhijn is zeker niet gaan zweven. Hij is nog steeds dezelfde goedgemutste en be scheiden jongeman die in februari geamuseerd, welbe spraakt en soms openhartig vertelde over zijn achtergrond en zijn nog prille loopbaan. Over zijn ouderlijk huis in Leiden bijvoorbeeld, waar hij door de verhuizing van zijn zus net een grotere kamer had bemachtigd, waar zowaar

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 11