AJACIEDEN GEHULDIGD 8 DE AFTRAP Jan Vertonghen kreeg de Gouden Schoen uit handen van zijn moeder. Tijdens het jaarlijkse Voetbalgala in Hilversum hebben Jan Vertonghen en Christian Eriksen hun in edelmetaal gegoten voetbalschoenen in ontvangst genomen. Bei den vielen na een geweldig seizoen bij Ajax, waarin de 31 ste landstitel werd behaald, in de prijzen. Vertonghen kreeg de Gouden Schoen, Eriksen de Bronzen. Een zeer emotionele Jan Vertonghen werd geëerd als Voetballer van het Jaar en kreeg de Gouden Schoen uit handen van zijn moeder. De recent naar Tottenham Hotspur vertrokken Belg was in het afgelopen kampi oensjaar de aanvoerder van Ajax en mede dankzij hem konden de Amsterdammers in mei het kampioenschap prolongeren. Vertonghen speelde vorig seizoen 31 competitieduels voor Ajax, waarin hij acht keer scoorde. 'Vanavond is Jan weer even Ajacied,' sprak trainer Frank de Boer voor de camera van Ajax TV. Die Ajacied liet zich deze avond van zijn emotionele kant zien. 'Normaal ben ik niet zo, maar vanavond kwam het er allemaal even uit,' aldus de Belg. 'Dit is een mooie reünie, mooi ook om mijn oude teamgenoten hier weer te zien.' Reikte de moeder van Jan Vertonghen de prijs aan haar zoon uit, bij Christian Eriksen was het de Deense Ajax- scout John Steen Olsen die de eer had de Bronzen Schoen aan 'zijn' ontdekking te overhandigen. Olsen is al jaren de Scandinavië-specialist van de Ajax-scouting en ook hij was zeer geëmotineerd tijdens de plechtigheid. 'Bij Ajax zijn nu zes Denen. Wie weet komt er een keer een heel Deens podium op dit Voetbalgala,' droomde hij hardop. Eriksen zelf barstte naast hem van de ambitie. 'Ik heb nu de Bronzen Schoen, volgend jaar wil ik de Gouden,' aldus de Ajacied. 'Ik heb al vele talentenprijzen, maar er is in huis nog wel ruimte voor meer!' Ajax-scout John Steen Olsen éj>rak mooie woorden tegen Bronzen Schoen-winnaar Christian Eriksen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 8