SENSATIE IN FRIE 26 TERUGBLIK In een bij vlagen krankzinnige wedstrijd speelde Ajax in Friesland met 2-2 gelijk tegen sc Heerenveen. Vanwege een defect aan de Ketelbrug arriveerde Ajax bijna een uur later dan gepland bij het Abe Lenstra Stadion in Heerenveen. Scheidsrechter Pol van Boekei besloot daarom de aanvangstijd een kwartier uit te stellen naar 16:45 uur. Tobias Sana en Siem de Jong, die in de voorgaande wedstrijden elk drie goals voor hun rekening hadden ge nomen, stonden ook tegen sc Heerenveen in de voor hoede, met dit keer Derk Boerrigter als derde aanvaller in hun linie. Er ontspon zich een chaotische eerste helft, waarin Ajax aanvankelijk het beste van het spel had, al had Heeren veen na een foute pass van Christian Eriksen een goede kans om al in de vijfde minuut op voorsprong te komen. Die kans benutten de Friezen niet en dat leek een voor bode van de rest van de eerste helft, waarin zich een langgerekt foutenfestival afspeelde. Alderweireld tikte in de elfde minuut de bal uit een vrije trap van Eriksen nipt over, maar twee minuten later nam Ajax wel de op dat moment verdiende voorsprong toen Thulani Serero via El Akchaoui de openingstreffer liet noteren. Twee minuten later had de Zuid-Afrikaanse Ajacied de marge moeten vergroten, toen hij alleen op doelman Kristoffer Nordfeldt afkwam. Serero schoot echter op de paal en op de rebound van Siem de Jong kon Nord feldt redden. Met oud-Ajacied Daniël de Ridder als fa natieke aanjager kroop Heerenveen uit zijn schulp, maar kwam er nog steeds weinig lijn in het spel. De Friese club werd een handje geholpen toen scheids rechter Pol van Boekei de bal op de stip legde, nadat Alderweireld de bal in het gezicht had gekregen. Filip Djuricic benutte het buitenkansje niet; hij schoot de bal ver naast. Daarna kreeg Heerenveen door slordigheden aan Ajax-zijde nog enkele kansen, maar die bleven on benut. Ajax had de voorsprong daarna moeten uitbou wen, maar nadat De Jong op de paal had geschoten en Boerrigter in de dertigste minuut een levensgrote kans onbenut had gelaten, was het in dezelfde minuut raak voor Heerenveen. Van Rhijn speelde vanaf de Friese speelhelft slecht terug op Vermeer, die de moeilijke bal niet kon controleren. De nieuwe Heerenveen-spits Al fred Finnbogason maakte de gelijkmaker, I -1Wederom had Ajax twee zeer goede mogelijkheden om weer de leiding te nemen, maar nadat de bal bij een scrimmage wel drie keer bijna in het Heeren veen-doel was beland en Van Rhijn voorlangs had geschoten, was het op slag van rust toch Heerenveen dat met een voorsprong richting kleed kamer ging. En weer was Finnboga- _son de doelpuntenmaker 2-1 TIEN MAN De tweede helft begon voor Ajax uitstekend toen Serero in de 47ste minuut kalm de gelijkmaker binnen schoof. Maar toen hij vijf minuten later opnieuw had moeten scoren, lukte hem dat niet. Nauwelijks een minuut later zette hij een forse tac kle van achteren in waarna hij rood kreeg. Dus in plaats van een voor sprong te kunnen koesteren, moes-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 26