'Mijn eerste doel is nu om weer een vaste basisspeler te worden zoals ik dat was voor mijn blessures. En daarna is het doel om die status te behouden' I 16 INTERVIEW alvorens transfervrij neer te strijken bij FC Zwolle. Een glanzende carrière in het prolvoetbal leek op dat moment verder weg dan ooit. Het was een periode die hem ook noopte na te denken, over hoe het eventueel verder zou moeten in het leven als dit zijn plafond zou blijken te zijn. 'Bij clubs als Haarlem en Zwolle voetbal je vooral voor je plezier, wantje zult er niet rijk van worden,'zei hij daar vorig seizoen al eens over. 'Dan komen er ook afwegingen om de hoek kijken. Wil ik dit tot mijn 35ste doen en dan pas een maatschappelijke loopbaan gaan opbouwen? Wil ik nu al gaan studeren en was dit het dan? Dat zijn wel vragen die toen door mijn hoofd zijn gegaan.' En dus was hij veroordeeld tot de relatieve anonimiteit van de Eerste Divisie, waar Boerrigter een imposant sei zoen draaide, eindigend met achttien goals en een berg assists. Plots stonden er ook grotere clubs voor hem op de stoep, uiteindelijk tot Ajax aan toe. 'Achteraf ben ik er niet zo rouwig om dat ik na dat eerste jaar nog bij RKC ben gebleven.' VLIEGENDE START In zijn tweede periode bij Ajax beleefde Boerrigter een vliegende start. In de voorbereiding veroverde hij gaande weg het vertrouwen van trainer Frank de Boer, om vervol- Hij koos uiteindelijk voor het voetbal, iets waar de gebo ren Twent nog geen seconde van spijt heeft gehad. Hij bewandelde sindsdien de weg der geleidelijkheid. Via RKC, dat hem als een slimme koopjesjager oppikte bij Zwolle en een kans gaf zijn kunsten te tonen op het podium van de Eredivisie. Niet dat er veel eer te behalen viel in dat seizoen, want de ploeg uit Waalwijk won slechts vijf potjes en keerde linea recta terug naar de Jupiler League. 'Maar toch is dat voor mij persoonlijk een heel goede periode geweest,' zegt Boerrigter. 'Natuurlijk is het nooit leuk om te degraderen. Maar voetballen in de Eredivisie, dat was toch weer een stapje hoger. Ik werd zelfs clubtopscorer en werd door de supporters van RKC verkozen tot Speler van het Jaar. Dat was wel mooi.' Hij weet nog dat hij na de degradatie maar wat graag was vertrokken uit Waalwijk, naar een van de vele clubs die toentertijd interesse toonden. Maar de beleidsmakers van RKC hingen een dusdanig prijskaartje om zijn nek, dat het tot zijn ergernis van een transfer niet zou komen. Toen nog niet althans. gens als basisspeler drie keer te scoren in de eerste vier competitieduels. Het ging crescendo, tot die vermaledijde rug begon op te spelen. Half novembertrof hij als invaller nog doel tegen NAC, maar daarna was Boerrigter bijna een half jaar veroordeeld tot een rol als toeschouwer. Dat zijn herstel zo lang zou vergen, was niet direct duidelijk. In december leek een rentree al aanstaande; tegen ADO Den Haag mocht hij zelfs weer op de bank plaatsnemen. Maar dat bleek uiteindelijk prematuur. Het zou nog tot april duren voor hij weer aan spelen toekwam. Eerst een invalbeurt in Heerenveen, daarna meteen weer drie goals in twee wedstrijden, tegen De Graafschap en FC Gro ningen. En juist toen de feestelijke climax werd ingezet, op visite bij FC Twente, waar Ajax officieus zijn landstitel prolongeerde, ging het voor Boerrigter andermaal mis. 'Ik viel in die wedstrijd hard op mijn rug. Naderhand bleek dat ik weer een breukje had opgelopen in een wervel, maar dit keer wat hoger. Echt een bizar toeval. Pure pech.' Andermaal moest rust de remedie zijn. Heel geleidelijk werkte Boerrigter in de zomer aan zijn fitheid. Nadat

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 16