Wetenswaardigheden rugnummer 20 geboren 15 september 1988 Geboorteplaats Kerava, Finland positie Verdediger doelpunten gevonden met sc Heerenveen. Ik heb de laatste drie jaar elk seizoen een nieuwe club gehad. Nu wil ik voor langere tijd een vaste kracht worden. Die kans krijg ik nu bij sc Heerenveen, en daar ben ik heel blij mee. Ik weet zeker dat ik hier in Friesland een mooie tijd zal krijgen." Raitala iswatjenoemteenallroundverdediger. ,,lk ben naar mijn mening een redelijke moderne verdediger. Ik kan op zowel de rechter- als de linkerkant in de verdediging uit de voeten. Mijn voorkeur gaat echter uit naar de linksbackpositie. Heerenveen heeft mij min of meer ook aangegeven dat ik voor die positie gehaald ben, dus dat komt helemaal goed. Verder ben ik opbouwend en ben ik een speler met aanvallende intenties. Ik ben daarnaast redelijk tweebenig, kan aardig koppen en ben redelijk snel. Ik hoop een grote toegevoegde waarde voor dit Heerenveen te worden." Heerenveen had de verdediger al een aantal jaren in het vizier. „Ik wist dat de club mij al een tijdje volgde en kon de club al wel. Heerenveen heeft een goede naam opgebouwd in Scandinavië. Veel Scandinavische spelers kwamen naar hier en vertrokken naar grotere clubs. Dat is alleen maar positief voor de club. Vorig jaar wilde Heerenveen mij al halen, maar koos ik voor Osasuna. Ik was de eerste Finse speler die actief was in de Primera Division. Het was een mooie ervaring voor mij." „Ik heb met Osasuna nog tegen Barcelona mogen spelen. Ik mocht het opnemen tegen Lionel Messi. „Dat was fantastisch om mee te maken. Ik speelde de hele wedstrijd, en dat ging eigenlijk heel goed. Barcelona kwam met een houding het veld op van: 'dit doen we wel even'. Niet dus. Wij wonnen met 3-2. De spelers van FC Barcelona hadden er flink de pest in. Na afloop wisselde ik mijn shirtje met Dani Alves. Hij keek me niet aan, hij gooide zijn shirt naar me toe.. Ik vind Alves trouwens één van de beste verdedigers van dit moment. Met name aanvallend is hij erg sterk." „Het duet tegen Ajax is een op zichzelf staande wedstrijd denk ik. In eigen huis moeten we eigenlijk alle wedstrijden winnen, maar het zal lastig worden tegen de landskampioen. We zullen er alles aan doen om de drie punten binnen te slepen. Heerenveen heeft in het verleden thuis vaak gewonnen van Ajax, maar in de laatste seizoenen ging het veelal mis weet ik. Hopelijk staan we nu aan de goede kant van de score." Sipke Tjerkstra

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 9