r1 Ml orddeMtiw A Genieten van topkwaliteit eten in een heerlijke ambiance! K* Christian Eriksen is een speler die op meerdere posities op het middenveld uit de voeten kan. ,,ln principe ben ik een 'nummer tien', maar bij Ajax ben ik één van de twee aanvallende middenvelders. In het Deense elftal speten we met één diepe middenvelder." Nu we het toch even hebben over het Deense voetbalelftal is het toch altijd leuk om te vragen hoe hij de winst op het Nederlands elftal heeft beleefd. Eriksen begint te lachen: „Haha... De zege op Oranje was heel erg mooi voor ons. Alleen hebben we het niet door kunnen zetten naar nog twee winstpartijen. Gelet op het spel en de wedstrijden zat er tegen Duitsland en Portugal zeker een gelijkspel in, maar het mocht niet baten. Het was ook een zware poule hoor. We hebben wel aangetoond dat we het 'grote' landen heel moeilijk kunnen maken." Op de vraag of hij zijn medespeters van Ajax na de gewonnen match nog had geplaagd, was het antwoord volmondig: „Jazeker! Ik heb wel een paar sms-jes verzonden na afloop inderdaad. Haha..." Het duel tussen sc Heerenveen en Ajax wordt door Eriksen omschreven als een moeilijke pot. „We hebben het altijd moeilijk in Heerenveen", zegt de Ajacied. „Bij beide teams zijn er aantal spelers vertrokken, maar dat maakt voor ons niet uit. Wij gaan voor de winst." Ajax-coach Martin Jol liet Eriksen debuteren in Ajaxl, in de wedstrijd tegen NAC Breda. Sindsdien is de speler niet meer weg te denken bij de landskampioen van het seizoen 2010/2011 en 2011/2012. Eriksen: „Dat ik omschreven wordt als een groot talent is mooi om te horen. Ik kan alleen maar aangeven dat ik gewoon mijn ding doe. Voetballen in de top van de Eredivisie is goed voor mijn ontwikkeling. Het was dan ook wet degelijk een bewuste keuze om naar Nederland te komen. Als jonge speler kun je hier stappen maken en dat doe ik dan ook." De middenvelder van Ajax hoopt dat hij zijn goede prestaties van het vorige seizoen kan overtreffen. „We zijn pas begonnen aan de competitie, dus het is nog even wennen aan elkaar. Toch denk ik dat we weer een mooi seizoen zulten gaan draaien met de ploeg. De kans is groot dat er nog een paar nieuwe spelers bij komen, met dat gegeven moet het zeker goed komen met Ajax. Natuurlijk gaan we opnieuw voor de landstitel." Sipke Tjerkstra Breedpad 11 8442 AA Heerenveen Telefoon 0513 - 61 00 10 Fax 0513-65 0940 info@deontdekking.eu Kom eens langs in Hcerenvecn of ontdek ons op www.deontdekking.eu 25

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 27