voor luxe en comfort EK voetbal 2012 flop.... Olympische Spelen 2012 top... De Column Wat hadden we ons veel voorgesteld van het EK 2012 in Polen en de Oekraïne. Veel bier in de koelkast en lekkere hapjes in huis gehaald, het hele huis en de gehele buurt versierd, partytent opgezet, een groot tv-scherm neergezet en met een oranje petje op de kop lekker met z'n allen voetbal kijken. We waren er helemaal klaar voor... Laat maar komen die Denen, Duitsers en Portugezen. We vreten ze op. Over chauvinisme gesproken... Het merendeel van onze voetbalbetweters dacht dat Oranje het wel effe zou maken. De elf van Van Marwijk liepen immers over van talent. We werden compleet suf geluld met voor-, tussen- en nabeschouwingen. Dit geouwehoer vroeg meer zendtijd dan de wedstrijden zelf. Maar er is een bekend spreekwoord dat luidt: hoogmoed komt voor de val. De verwachtingen waren te hoog gespannen. De oogst in de poulewedstrijden? Drie wedstrijden gespeeld, 0 punten, slechts 2 maal gescoord en maar liefst 5 doelpunten tegen. Het was ontluisterend, kortom een flop! We beschikken over veel individueel voetbaltalent dat moet gezegd worden maar met talent alleen red je het niet en vorm je nog geen team. Duidelijk was dat de eenheid in ons nationale team ontbrak. Arjan Robben bracht niet wat er van hem verwacht werd. Manco waren zijn te ver doorgevoerde individuele acties waardoor het erop leek alsof hij alleen voor eigen succes ging. Het belgedrag van Robin van Persie direct na afloop van de verloren wedstrijd tegen Denemarken sprong nog het meest in het oog en toonde aan dat dit Oranje uit te veel individualisten bestond. Een fris oranje gekleurde buurt in mijn dorp vertoonde daags na de uitschakeling nog slechts een flets geheel.. Hoe groot was het contrast met de Olympische Spelen in Londen. Dit werd een geweldig succes! Zowel individueel als in teamverband werd er uitstekend gepresteerd. De oogst bij de verdeling van het eremetaal met 6x goud, 6x zilver en 8x brons loog er niet om en bezorgde ons land maar liefst een 13e plaats op het wereldtoneel. VERRASSEND COMPLEET 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 17