Jan de Jonge Trienke Reitsma de week van BLOEMSIERKUNST Hij is niet alleen hoofd van de Voetbalacademie (al jarenlang), alsook trainer van Jong sc Heerenveen, sinds dit seizoen maakt Jan de Jonge tevens deel uit van de technische staf van de Heerenveense hoofdmacht. Als rechtgeaard voetbaldier een functie waarin hij zich volledig in zijn element voelt. Nuchtere Drent als hij is, kan hij het echter niet laten een al even nuchtere nuance eraan te geven. "Echt veel verschil met voorheen, behalve dan dat ik nu ook op de bank zit, is er niet echt steekt De Jonge van wal. "Ook al omdat vorig seizoen onze toptalenten steeds dichter tegen de hoofdmacht aanleunden, en sommigen ook al voorzichtig zijn doorgebroken, was de wisselwerking natuurlijk al volop aanwezig. Door mijn benoeming als assistent trainer van het eerste krijgt het nu nóg meer handen en voeten. En dat is alleen maar goed, zowel voor de club als voor mezelf. Waarmee ik uiteraard doel op de samenwerking met Marco van Basten; me dunkt, een uitdaging van heb ik jou daar! Tot zijn niet geringe genoegen bespeurt Jan de Jonge in de verrichtingen van het jeugdige vlaggenschip ondertussen al duidelijk de hand van de 'meester'. De Jonge: "Vooral in het eerste halfuur tegen AZ waren er momenten dat ik echt zat te genieten. Zo willen we voetballen; verzorgd, dominant en van achteruit opbouwen. Wat met een jonge ploeg als de onze de ene keer beter lukt dan de andere. Maar de wil is er, bij niemand uitgezonderd, en dat is mooi om te zien! En ik weet zeker, die doelpunten gaan er komen. Aan onze nieuwe spits zal het in elk geval niet liggen. Er zit een prima kop op die jongen!" Hoewel hij er wel enorm naar uitkijkt, vindt de 49-jarige oefenmeester het op het moment dat we hem spreken best lastig om al vooruit te kijken naar het thuistreffen met Ajax. Om de simpele reden dat het UEFA-Cupduel met FC Molde zich allereerst aandient. "Van hen winnen is van groot belang, vandaar dat momenteel onze focus daar volledig op gericht is. Pas daarna komt Ajax. Wat natuurlijk niets afdoet aan de magie van het treffen met de ploeg van Frank de Boer. Weten we Molde beentje te lichten, dan is dat sowieso al goed voor ons moreel. Van belang is uiteraard ook dat we redelijk ongeschonden uit de strijd komen, zodat we, in tegenstelling tot vorig seizoen, Ajax volwaardig tegenstand kunnen bieden. Zit dat erin, dan acht ik een verrassing zeker niet uitgesloten. Onze A1 wist onlangs in de strijd om de Supercup tenslotte ook al hun A1 te verslaan..." Bert Veenstra Schoterlandseweq 40, 8454 KE Mildam Telefoon nr. 0513-632473 .v-*" 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 15