C-junioren hebben zin in het nieuwe seizoen de toekomst Het is donderdagmiddag, even na vier uur. Vier aanvallers van de C-junioren zijn klaar voor de training, die om half vijf begint. Maar Fabian Eendragt, Joshua Frensch, Annys Radwan en Thomas Reinders mogen eerst mee voor dit interview. De jongens gaan beginnen aan een nieuw seizoen en ze hebben er zin in. Rechterspits Thomas Reinders woont in Hoogeveen. Zijn sterke punt is z'n dribbel. Thomas moet net als veelanderejeugdspelers reizen voor elke training: "Dat klopt, het duurt ongeveer drie kwartier voordat ik in Heerenveen ben." Annys Radwan komt uit Emmeloord. Hij speelt in de spitspositie en kan goed schieten: "Ik speel al sinds de voetbalschool bij sc Heerenveen, dus sinds de F-pupillen." De woonplaats van spits Joshua Frensch is Nagele. Hij is sterk aan de bal en daarnaast ook nog eens heel snel. "Ik ben in de C's bij sc Heerenveen gekomen." Fabian Eendragt woont al sinds zijn vierde jaar in Heerenveen. Hij is rechterspits, zijn snelheid is zijn sterkste wapen. Zijn Thomas en hij concurrenten? Fabian antwoordt lachend: "Ik kan ook aan de linkerkant spelen, hoor." Op de vraag wat we van de jongens kunnen verwachten dit seizoen vertelt Annys dat het een mooi maar ook zwaar seizoen gaat worden: "Wij hebben in verhouding veel eerstejaars C-junioren in ons elftal en die laten ze ook meteen meespelen." "En de overstap van de D's naar de C's is fysiek zwaar," vult Joshua aan. Op de foto, van links naar rechts: Annys Radwan, Joshua Frensch, Fabian Eendragt, Thomas Reinders. Vier middagen in de week trainen van half vijf tot kwart over zes, in het weekend een wedstrijd spelen en daarnaast moeten de jongens natuurlijk ook naar school. Dat is nogal wat. Gaat dit een beetje samen? Annys legt uit dat hij een speciaal programma volgt op school. "Ja, dat doe ik ook," vertelt Fabian. "Ik kan gelukkig leren in de auto, dat scheelt," zegt Thomas. En Joshua zegt: "Maar je hebt gelijk, het is druk. Ik ben vaak pas rond half acht thuis." Tot zover het verhaal van vier jonge aanvallers, die hard werken om, wie weet, ooit een plekje in het eerste elftal te bemachtigen. Gea de Jong-Oud 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 13