NUMMER 4 EN/OF BACK j Daley Blind 14 INTERVIEW Natuurlijk, ook Daley Blind denkt nog geregeld terug aan de succesvolle inhaalrace op FC Twente, maar gevoelsmatig was het kampioenschap op die zinderende zondag 15 mei 2011 toch niet helemaal het zijne. 'Gelet op die ontknoping was het eerste kampioenschap natuurlijk het mooiste. Zon sfeer en zo'n entourage, dat maak je waarschijnlijk nooit meer mee. Maar voor mij persoonlijk voelde de laatéte titel eerlijk gezegd nog wat beter, omdat ik toen veel gedeeld had en echt mijn bijdrage had kunnen leveren.' Tekst Maarten Dekker In de kleedkamer op het trainingsveld, aan de lunch tafel, overal eigenlijk waar Daley Blind samen is met zijn teamgenoten of met andere mensen van binnen de club, daar merkt hij dat de sportieve successen van de laatste jaren nieuw elan gebracht hebben. 'Ik heb echt het gevoel dat de ervaring van de afgelopen seizoenen een voordeel voor ons is ten opzichte van andere ploegen. De meeste spelers weten nu wat het is om kampioen te worden, ze weten waar je voor knokt, waar je het allemaal voor doet. En die ervaring brengt ook een bepaalde rust met zich mee, die heel prettig is.' Toch blijft Ajax Ajax, een club die altijd onder een ver grootglas ligt en waar altijd wel iets van reuring is, Blind weet dat na al die jaren als geen ander De nu 22-ja- rige verdediger stapte ooit als zevenjarig hummeltje de jeugdopleiding binnen, niet geheel anoniem vanwege zijn beroemde achternaam/Het is hier nooit helemaal rustig,' zegt Blind junior over de club waarmee hij vergroeid is. 'De pers zoekt altijd iets en als er niets is, proberen ze het wel te forceren. En de supporters, die willen ook altijd wat. Dat is een deel van de druk die er altijd is bij Ajax, die buitenwacht die over je schouder meekijkt, We zijn de grootste club van Nederland, het hoort erbij.' TWEE POSITIES Met tevredenheid in zijn stem beschouwt Blind het nog prille voetbalseizoen. Hij is van meet af aan fit geweest en heeft vooralsnog niets te klagen over zijn verrichtingen en de speeltijd die hem gegund wordt. Maar of en zo ja in welke gedaante hij vanavond in actie komt tegen NAC, dat is ook voor hem zelf afwachten. In de competitieou verture tegen AZ was hij linksachter, de positie waarin hij het leeuwendeel van zijn speeltijd onder trainer Frank de Boer vergaarde. Vorige week tegen NEC loste Blind na een uur spelen Ricardo van Rhijn af als centrale verde diger, daar waar Mitchell Dijks in Nijmegen de voorkeur kreeg als linksback 'Ik kan op die twee posities allebei prima uit de voeten, dat weet de trainer ook' zegt Blind. Om er eerlijk aan toe te voegen: 'Ik weet niet welke kant het uitgaat. Ik zie wel en wacht elke week af. Ik heb geen uitgesproken voorkeur, als ik maar mag voetballen en het liefst langere tijd op dezelfde plaats in het elftal.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 14