GEBREKEN PIJNLIJK BL 26 TERUGBLIK Ajax is het seizoen 2012-2013 begonnen met een nederlaag in de strijd om dejohan Cntijff Schaal. In een uitverkochte Amsterdam ArenA trakteerde bekerwinnaar PSV de landskampioen op een 4-2-nederlaag. Minstens zo pijnlijk was de wijze waarop de Eindhove- naren de tekortkomingen bij Ajax blootlegden. De strijd tussen bekerwinnaar en landskampioen was amper drie minuten jong of bekerwinnaar PSV kon al een doelpunt vieren, De manier waarop de treffer tot stand kwam, mocht de landskam pioen ook zichzelf aanrekenen. Daley Blind en aanvoer der Siem de Jong waren er te laat bij om Ola Toivonen het koppen te beletten: I -0. Acht minuten later prijkte al een tweede Eindhovense treffer op het scorebord. Het gebeurde uitgerekend in een fase waarin een kopbal van Toby Alderweireld door Mark van Bommel op de doellijn was gekeerd. Ook bij de 2-0 zag Blind er niet goed uit, toen hij zich liet misleiden door Jeremain Lens. De PSV-spits draaide simpel weg bij zijn tegenstander, waarna zijn langgerekte sprint werd af gerond met een wippertje over Kenneth Vermeer: 2-0. Even leek een walk-over in de maak, maar de Ajacieden herpakten zich net op tijd. Ajax wist wat meer druk naar voren te zetten. Pal voor de rust leverde het de 'uitploeg' alsnog een verdiende aansluitingstreffer op. Een minuut voor de pauze kopte Alderweireld uit een comer van Theo Janssen ditmaal wel raak De 2-1 was ook en voor al, een morele opsteker, waardoor de kampioenen met iets meer zelfvertrouwen de kleedkamer opzochten. DEBUTANTEN Basiskrachten Viktor Fischer en Mitchell Dijks maakten tegen PSV hun officiële debuut als Ajacied. Na een dik uur voetballen voegde ook Lasse Schone zich bij de debutanten. Ajax keek op dat moment alweer tien mi nuten tegen een 3-1 -achterstand aan. Kort na rust had PSV-trainer Dick Advocaat - in 1996 en 1997 al eens winnaar van de Johan Cruijff Schaal - opnieuw reden tot juichen. Nadat Ricardo van Rhijn en Kolbeinn Sigthórs- son dicht bij een gelijkmaker waren geweest, tikte Ola Toivonen de fatale 3-1 binnen. Aan de treffer van de Zweed hing een sterke buitenspellucht. Arbiter Björn Kuipers gaf niettemin zijn goedkeuring aan PSV's derde goal. Ook bij deze treffer zag de Amsterdamse defensie er niet erg solide uit. International Jetro Willems kon wel heel gemakkelijk opstomen, waarna de linksback Toivo nen handig in stelling bracht. Vijf minuten later hadden de Mokummers geen klagen toen Narsingh zijn inzet op de paal mikte. Ajax mazzelde zelfs toen centrale verdediger Marcelo de bal onhoudbaar voorbij zijn ei gen doelman Przemyslaw Tyton kogelde. De Braziliaan rondde op aangeven van Özbiliz verrassend fraai af: 3-2. Spits Davy Klaassen speelde de wedstrijd uit als ver vanger van Sigthórsson. In de ex tra tijd tekende invaller Georginio Wijnaldum voor de 4-2. 'De 4-2 vind ik uiteindelijk niet terecht als uitslag,' blikte Frank de Boer terug, doelend op een minder groot krachtsverschil dan

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 24