OP JACHT NAAR DE TRIPLE j Frank de Boer 14 INTERVIEW Tijdens zijn eerste anderhalf jaar als hoofdcoach veroverde hij met Ajax diredt twee landstitels. Dit seizoen Staat Frank de Boer (42) voor de uitdaging om voor de derde keer op rij kampioen te worden. Een pittige, maar prachtige opdracht. In de aanloop naar de competitiestart tegen AZ Spreekt De Boer zijn verwachtingen uit. Tekst Daan Germans De metamorfose die de Amsterdam ArenA tijdens de zomerstop heeft ondergaan, nodigt uit tot een blik op de erelijst van Ajax. Zowel op de rood gekleurde band tussen de eerste en tweede ring als in de nok van het stadion is de prijzenkast in jaartallen weergegeven. Aan maar liefst zestien van die prijzen heeft Frank de Boer zijn bijdrage geleverd.Veertien keer als speler en twee keer als coach. Bij het onder deel 'landskampioen' zijn de titels mooi in rijen van drie weergegeven. De verse landstitel uit 2012 staat daardoor eenzaam, rechts van de reeks die Ajax een jaar eerder de derde ster opleverde. Als het aan Frank de Boer ligt komt daar komend voorjaar '2013' onder te staan. Tijdens de Open Dag zei je op het podium dat je met Ajax voor de triple gaat Hoe belangrijk is het om dit jaar opnieuw kampioen te worden? 'Stilstand is achteruitgang. Zo simpel is het.Twee keer landskampioen worden is leuk, maar er valt nog veel te winnen. Het ligt in mijn aard om nooit tevreden te zijn. Daarom zou het bijvoorbeeld mooi zijn als we dit jaar een paar rondes voor het einde kampioen worden. Want dat betekent dat we een goed seizoen hebben gehad. In 2010 stelden we het kampioenschap op de allerlaatste speeldag veilig in die onvergetelijke wedstrijd tegen FC Twente. Vorig seizoen werden we een speelronde voor het einde kampioen. Het zou mooi zijn als we dat ieder jaar iets verder kunnen opschuiven.' @FrankRonald 1970: Wij gaan aan de sportmaaltijd, maar ik zie jullie om 19.00 uur in de Arena. Er is kaartverkoop vanaf 17.00 uur bij het stadion. F Dot klinkt ambitieus. Zeker na het vertrek van Jan Verton- ghen en enkele oudere spelers heeft de huidige selectie een aardig jong karakter. 'Er zullen nu inderdaad andere spelers moeten opstaan. Siem de Jong is onze nieuwe aanvoerder metTheo Janssen en Vurnon Anita als reserve-aanvoerders. Zij moeten het

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 13