AJAX NADERT 31STE 34 TERUGBLIK wildki Ajax zette zondag met een l-2-zege op FC Twente een goede stap richting de 31 ste lands titel, die officieus (en op basis van het doelsal do) eigenlijk al feit is. Dé vraag die alle Ajacieden een middag lang bezighield in de Grolsch Veste was natuur lijk: valt de 31 ste landstitel deze zondag al te bejube len? Of zou het Ajax-feestje worden uitgesteld tot na de thuiswedstrijd tegen VW-Venlo of het uitduel met Vitesse? Bij een overwinning van Ajax en een gelijkspel bij Fe/enoord - AZ was de titel een feit. Dat er span ning hing rondom het kampioensduel in Enschede was dus een understatement De Ajacieden op en rondom het veld, vooral ook in het met duizend Ajacieden stijf uitverkochte bezoekersvak, werden een duel lang ge teisterd door een onvervalste kampioenskoorts. De kampioensschaal stond klaar om te worden uitgereikt. Waar koploper Ajax zich focuste op de hoofdprijs, was het voornaamste doel van de thuisploeg geen terrein te verliezen in de strijd om de tweede plaats. FC Twente - Ajax werd er een even meeslepend als boeiend voet balgevecht door. Ajax nam in die strijd na een half uur, licht tegen de veldverhoudingen in, een 0-1-voorsprong. Uitgerekend Vos dienste Theo Janssen schoot uit een penalty raak, nadat Twen- te-keeper Nikolay Mihaylov de opgestoomde Gregory van der Wiel naar het gras had gewerkt. De eerdere wankele, door spanningen en belangen veroorzaakte balans tussen Twente en Ajax was met de O-I door broken. Juist de man die vorig seizoen nog de clubkleuren droeg van Twente was daarvoor ver antwoordelijk Theo Janssen trok zich vanaf elf meter niets aan van het striemende fluitconcert vanaf de tribunes. 'We zijn continu blijven voetbal len,' keek Frank de Boer na afloop tevreden terug op het optreden in de Grolsch Veste. 'Je weet dat het hier een lastige middag kan zijn. Wij begonnen ook scherp en kwamen er voetballend goed uit,' BIJZONDERE TIJDEN Naast Janssen koos De Boer voor nog tien vertrouwde namen in

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 32