GLORIEUZE SUPER WC 28 TERUGBLIK De 29ste speelronde werd uiteindelijk alleen voor Ajax een Super Woensdag. Bij mede- titelconcurrent sc Heerenveen boekte Ajax de grootste uitzege in Heerenveen ooit (0-5), terwijl alle rivalen punten verloren. Frank de Boer kon eindelijk weer beschikken over Gre gory van der Wiel en Derk Boerrigter. De twee keerden terug van maandenlang blessureleed, maar kregen nog geen basisplaats. De Ajax-trainer koos ondanks alle er varing in zijn selectie voor Jody Lukoki en Ismail Aissati op de flanken. Ook Ricardo van Rhijn raakte zijn basis plaats tegen Heerenveen niet kwijt aan Van der Wiel, Ajax zat al heel snel heel stevig in het zadel. Luttele mi nuten nadat de andere topper tussen AZ en Twente in een niet ongunstig gelijkspel was geëindigd (2-2), stuurde scheidsrechter Kevin Blom Heerenveen-doel man Brian Vandenbussche met rood van het veld. Hij had Siem de Jong neergehaald, nadat Jeffrey Gouwel eeuw bedroevend slecht had uitverdedigd waardoor de Ajacied kon overnemen. In een uiterste poging de situ atie te redden, werkte Vandenbussche De Jong tegen het gras. Bovendien offerde trainer Ron Jans de rappe rechtsbuiten Luciano Narsingh, omdat er uiteraard een nieuwe doelman in het team moest komen. Kristoffer Nordfeldt had als ondankbare eerste taak Theo Janssen van scoren af te houden, maar de Ajacied schoot de strafschop binnen: 0-1 Een minuut later redde Nordfeldt nog knap op een ge plaatst kopballetje van De Jong, maar na 25 minuten had de Heerenveen-goalie alweer twee keer de bal uit het net moeten vissen. Aissati schoot vanaf links prachtig in de linkerbovenhoek en in de 25ste minuut was het De Jong die al even hard en fraai Nor- feldt klopte: 0-3. Het scenario werd er alleen maar mooier op, want op het moment dat PSV het duel bij RKC had verloren (2-1) en Feye- noord bij Roda niet meer kreeg dan een punt (0-0), kwam Ajax op 0-4. Na een fraaie Ajax-aanval, waarbij Christian Eriksen de bal slim op zij legde voor De Jong, blunderde Nordfeldt door de bal door zijn han den te laten glippen. RENTREE In de tweede helft maakte Derk Boerrigter zijn rentree in Ajax I Heerenveen begon aan die twee de helft met een instelling die een

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 26