MACHTIG AJAX WERKT AA 26 TERUGBLIK Ajax was vrijwel direct op stoom in het thuistref- fen met Heracles Almelo. Toch werd de kar renvracht aan kansen vooral pas na rust vertaald in doelpunten, met een 6-0-overwinning als resultaat. Theo Janssen keerde na zijn schorsing tegen PSV te rug in het basiselftal. Lorenzo Ebecilio en Aras Özbiliz waren de startende links- en rechtsbuiten. Ismail Ais- sati ontbrak wegens een keelontsteking. Dat maakte de weg vrij voor Kolbeinn Sigthórsson, die zijn rentree maakte in de wedstrijdselectie. Het was een voetbalmiddag lang eenrichtingverkeer naar het Almelose doel van Remko Pasveer. Dat Ajax het eerste half uur slechts één keer scoorde, was gezien de kansenregen een wonder. Aan de openingstreffer van Janssen (een intikker na voorbereidend werk van Ebecilio en Jan Vertonghen) ging zeker een handvol zeer royale Ajax-kansen vooraf. Het lukte Heracles slechts sporadisch om door te dringen tot Kenneth Vermeer. De Ajax-goalie bewees ook bij zeldzaam ingrijpen ge concentreerd te zijn. Özbiliz beleefde een minder geluk kige middag. De aanvaller haakte al na een dik half uur af met een scheenblessure. Vleugelflitser Jody Lukoki was zijn vervanger. SLAGVAARDIGER Direct na rust waren de Ajacieden een stuk slagvaar diger. Drie minuten na de pauze kopte Ebecilio raak, nadat een inzet van De Jong eerder was gekeerd door Pasveer: 2-0. Vijf minuten later was de keeper volmaakt kansloos op een van richting veranderd schot van Chris tian Eriksen: 3-0. Weer tien minuten verderop in de eenzijdige krachtmeting liet Vurnon Anita van zich spre ken. De controlerende middenvelder rondde een com binatie met De Jong loepzuiver af: 4-0. De 5-0 van De Jong promoveerde de thuiswedstrijd definitief tot een walk-over. Op aangeven van Eriksen kon de spits in volle vaart aannemen met links en direct afronden met rechts. Invaller Sigthórsson nam de laatste twee 'applausmo- menten' voor zijn rekening. Eerst ontving de IJslander een staande ovatie van een deel van het Ajax-publiek toen hij in de 78ste minuut zijn rentree mocht maken. In de slotminuten kon de aanvaller simpel binnentikken

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 24