"£>este AjacXedei/w 4 DE AFTRAP Hartelyte welteom in de Amsterdam ArenA by de wedstryden tegen Be graafschap en FC kroningen. Terwyl ite dit schryf moeten we de uitwedstrijd tegen se Heerenveen nog spelen. Bat beteteent dat er op dit moment nog zes wedstrijden, te speten, zy n,, in, een- tijdsbestete van slechts dagen,, voorje er erg in, hebt, is bet seizoen voorby. Baarom eis ite van, iedereen, absolute focus. ite beb de slotfase min, of meer opgetenipt in, twee delen,, te beginnen met de drie wedstryden tegen, Heerenveen, Be «graafschap en. FC «kroningen. Bat beeft enerzy ds met on.ze prestaties te mateen en- anderzijds met wat er in, die drie speelronden op de an-dere velden, gebeurt. Het zyn allemaal cruciale duels en, aan, de term 'op papier gemateteelijtee tegenstanders' doen, we nu even. niet. Be graafschap staat onderaan, maar dat maatet bet niet gemateteelijte. Z,y hebben de punten teei- bard n-odig om te overleven.. FC «kroningen teen.de een, beel slechte serie, waardoorze n-a een, fam-tastiscbe seizoen-start in, het recbterrytje zijn, beland. Be club zal er alles aan, doen- het seizoen, n-og te redden,, wat mogelijte is door zich te plaatsten, voor de play-offs voor Furopees voetbal. wy stryden voor een. ander doel: teampioen, worden-. Maar daarin, zyn, we n-iet de enige. <^oed voetballen, teunnen alle ploegen- die bovenin, meedraaien.. Fr teomt nu echter meer by teyteen. Hoe gaan, spelers om met de men-tale drute? Be fitheid van, de spelers is oote een. factor die een, rol speelt. Net als de breedte van- de selectie en, de tewaliteit van, dejongens die niet stan-daard by de eerste elf zitten-, oote de balan-s in, een, elftal tussenjong talent en, ervarenjongens is een, belangrijtee factor. op basis van, die criteria vin-d ite dat wy er goed voor staan,, wy hebben, een- brede selectie en- eltee indivi duele speler heeft dit seizoen, laten, zien. een. bydrage te hebben, geleverd aan, de totale prestatie van, Aja,x. «sjeluteteig heb ite steeds meer goede spelers tot my n- beschitetein-g. sportief teeuzes mateen is meestal niet zo moeilyte. Maar men-selyte gezien, wel. Persoonlyte vin-d ite bet moeilyteomspelers die by n-a het heiejaar by de wedstry dselectie hebben, gezeten,, mee te moeten, delen, wan-n-eer ze een, teeer n-iet bij de laatste ±s zit ten-, Bat is voor zo'n-speler teleurstellend, maarje weet oote datje hem enteele dagen later weer nodig teunt hebben, voorbeelden genoeg. Fn dat moeten zultee spelers zich oote realiseren. Presteren doeje niet met elf spelers, maar met de hele selectie en de hele staf. ite tean dat niet vaate genoeg benadruteteen. Bat we nu in een flow zitten en de teans hebben om weer teampioen te wordtin, voetbalt een stute leteteer- der dan toen we een paar weteen voor de winterstop op een nagenoeg onoverbrugbare achterstand van de teoplopers waren gezet, we spelen weer met vertrouwen, durven met zyn allen drute te zetten en laten zien dat we er alles aan doen om te winnen. Als trainer vraag ite van de ploeg dat ze dat vertrouwen uit blijven stralen, zonder te verslappen. Met name inthuiswedstryden moet duidelyte zyn dat bij Ajax nites te halen valt. ite weet dat de mensen op de tribunes er net zo over denteen. Bat boort by onze club. ite wens iedereen veel plezier by deze bel angry tee wedstrijden! Frante deP-oer Trainer/Coach

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 4