11 Wetenswaardigheden rugnummer 18 geboren 7 maart 1991 I Geboorteplaats Willemstad, Neder. Antillen positie Aanvaller doelpunten Tot twee keer toe raakte hij ernstig geblesseerd. Dat was frustrerend voor Martinus, omdat hij destijds goed bezig was in de A1 van sc Heerenveen. "Ik raakte zwaar geblesseerd aan mijn meniscus, en een operatie was het gevolg. Verbetering was er vervolgens niet, en dus werd het opnieuw onderzocht. Toen bleek dat er ook schade was aan het kraakbeen, waardoor ik weer geopereerd moest worden. Al met al ben ik hiermee anderhalf jaar zoet geweest. Dit was eigenlijk mijn eerste blessure, want blessuregevoelig ben ik niet," blikt Martinus terug. Toen hij in november 2010 zijn rentree bij de beloften maakte, duurde zijn opwachting niet lang. Binnen tien minuten raakte hij opnieuw geblesseerd, dit keer aan de hamstring. "Dat was een domme actie van mij. Ik ging het duel aan, terwijl ik dat niet had moeten doen." In de laatste wedstrijd van het vorige seizoen, uit tegen Roda JC maakte Martinus zijn debuut in het eerste elftal van trainer Ron Jans. Dat smaakte naar meer en ook dit seizoen maakt de 21-jarige Martinus deel uit van de selectie. In het begin van de competitie kreeg hij met regelmaat speelminuten, maar daarna zakte hij wat weg. Inmiddels is de behendige speler weer op de goede weg. "Ik heb weer het vertrouwen en het is nu voor mij belangrijk om bij de selectie aan te sluiten en zoveel mogelijk minuten te pakken. Ik wil graag mijn stempel drukken en mijn kwaliteiten tonen. Volgend seizoen liggen er misschien mogelijkheden voor mij. Mocht Assaidi of Narsingh toch vertrekken, wil ik de clubleiding overtuigd hebben dat ze niemand hoeven te halen en voor mij kiezen," klinkt het strijdvaardig. Misschien dat Martinus vanavond tegen Ajax bij de selectie zit. Hij kijkt in ieder geval erg uit naar de confrontatie met de huidige koploper. "We spelen thuis en dat geeft altijd net iets extra's. We zitten in een goede fase en hebben na de winterstop uitstekend gepresteerd. Ik heb dus een goed gevoel voor deze wedstrijd. Winst vanavond kan de spanning in de eredivisie alleen maar vergroten. Het is nu nog niet te zeggen waar wie eindigt. Je kunt nog eerste worden, maar ook zesde." Gerard Kerkstra A

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 9