AJAX NA DROOMSTART TERU 32 TERUGBLIK Ajax legde de basis voor de 4-1 -overwinning op NEC in de eerste helft van het competitieduel. De Amsterdamse zege had (veel) hoger kun nen uitvallen als de Ajacieden na rust scherper waren geweest. Ajax maakte 'slechts' één helft indruk, maar is wél terug in de titelrace. Ajax trakteerde zichzelf op een onvervalste droomstart in de Amsterdam ArenA. Al in de vijfde minuut bezorg de spits Dmitry Bulykin zijn ploeg een I-O-voorsprong door van dichtbij raak te schieten. Het voorwerk van Siem de Jong was goud waard. De rechtshalf draaide Kevin Conboy dol en schonk de Rus een niet te mis sen kans. Drie minuten later veerden alle Ajacieden in de ArenA opnieuw op. jan Vertonghen sloeg toe nadat De Jong een corner van Aras Özbiliz koppend had ver lengd. Ajax koesterde binnen tien minuten een royale 2-0-voorsprong. Die weelde was de Ajacieden de voor bije maanden niet vaak gegund. De vlotte 3-0 van - opnieuw - Bulykin gaf de droomstart extra glans. De Rus profiteerde ditmaal van voorwerk van Eriksen en Özbiliz waarna hij net eerder bij de bal was dan de kansloze Gabor Babos. Nog voor het verstrijken van het eerste half uur streed NEC al een kansloze strijd. Babos kreeg nauwelijks gelegenheid om op adem te komen. Kenneth Vermeer kreeg aanmerkelijk minder te doen. Vlak voor rust leverde de Ajacied zijn belang rijkste redding op een scherp ingeschoten bal van Leroy George. Ajax mocht het zichzelf aanrekenen dat de score niet veel verder opliep, al werkte het uitvallen van de licht geblesseerde Bulykin, nog voor rust, niet in Amsterdams voordeel. Luttele minuten nadat de spits langs de lijn was behandeld, haalde Ajax-trainer Frank de Boer Bulykin naar de kant. 'Bul/ klaagde over een verkramping. Met het oog op de vele blessures en de komende return te gen Manchester United, was het beter geen overbodige risico's te nemen. Nicolas Lodeiro was zijn vervanger. De volle ziekenboeg had vooraf toch al zijn weerslag op de beginopstelling van De Boer. Ricardo van Rhijn was onder meer als rechtsback de vervanger van Gregory van der Wiel. Vurnon Anita speelde controlerende mid denvelder, terwijl ook De Jong opnieuw een plek kreeg in de middenlinie. Theo Janssen moest het treffen met NEC aan zich voorbij laten gaan. WANVERTONING 'In de tweede helft hebben we een wanvertoning neer gezet,' keek Frank de Boer kritisch terug. De overwinning stemde de Ajax-trainer tevreden, het spel na rust stelde hem zeer teleur. 'Je verwacht meer na de 4-0. We speel den heel slordig. De vermoeidheid na onze wedstrijd te gen Manchester United kan een excuus zijn. Maar juist bij vermoeidheid moet je simpel spelen en het balletje laten gaan. Jammer dat we zo'n tweede helft hebben gespeeld.' Een kopdoelpunt van De Jong (4-0, raak gekopt uit cor-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 32