BETER WORDEN TEGEN NANI EN BEERENS Dico Koppers 16 INTERVIEW Dico Koppers is een van de jongelingen die de voorbije weken hun kans kregen in het door blessures geteisterde Ajax 1. Hij gaat er alles aan doen om zijn nieuw verworven status vast te houden, ook nu steeds meer vaste krachten terugkeren uit de ziekenboeg. 'Als speler van de beloften kom je vaak pas aan bod bij het eerste als er blessures zijn. In zekere zin vestig je daar dus ook je hoop op, zonder dat je iemand persoonlijk gunt dat hij iets vervelends oploopt. Maar als jonge speler wil je uiteindelijk toch zelf doorbreken en dat is het enige waar je mee bezig bent. En de een zijn dood, is de ander zijn brood, zo is het wel een beetje.' M erst even hallo zeggen tegen de jongens' Izegt Dico Koppers als hij op slippers het clubhuis van sportpark deToekomst komt binnengelopen.Verderop nuttigen spelers en staf van Jong Ajax de lunch. De begroeting is hartelijk. Koppers geeft iedereen een handje, maakt her en der een praatje en schuift dan aan bij de interviewer'Ik mag dan nu al een tijdje bij het eerste elftal zitten, Jong Ajax voelt nog steeds wel als mijn team en die jongens beschouw ik als mijn ploeggenoten,' bekent de 20-jarige verdediger Hij had daar nu ook kunnen zitten eten, na een doodge wone vrijdagochtendtraining, anoniem. Maar de realiteit ligt iets anders. Nog geen etmaal eerder heeft Koppers op het voorlopig grootste podium gestaan dat hij als voetballer ooit betrad: OldTrafford in Manchester Hij verscheen er aan de aftrap van een wedstrijd die Ajax tegen veler verwachtingen in won van de grootmacht Manchester United, zij het met cijfers van dien aard I -2) dat de strijd om de Europa League nu ten einde is. En dus arriveerden Koppers en co in het holst van de nacht met dubbele gevoelens op Schiphol. 'Aan de ene kant was het prachtig om mee te maken, voetballen in zo'n schitterende ambiance, voor 70.000 mensen, En we heb ben Manchester United verslagen, wat niet zomaar iets is. Maar toch overheerst nu de teleurstelling. Want we beseffen dat we voor een echte, grote sensatie hadden kunnen zorgen - en dat is niet gelukt.' Zelf maakte Koppers er maar de helft van mee. Net voor rust kreeg de mee naar voren getrokken linksback een flinke schop tegen zijn enkel van Tom Cleverley en toen hij in de slotminuut van de eerste helft ook nog de bal hard tegen het hoofd kreeg en klaagde over duizeligheid, besloot trainer Frank de Boer hem te wisselen. Met zijn voet in het ijs bekeek hij het restant van de wedstrijd op een tv'tje in de kleedkamer 'Het was een gemene overtreding van die jongen, maar ik denk dat de schade gelukkig wel meevalt.' Dat moet nog blijken.Twee da gen later start Koppers gewoon weer in de basis tegen Excelsior; maar moet hij na zeventig minuten gewisseld worden omdat hij toch te veel last heeft van dezelfde enkel. Ondersteund door clubarts Edwin Goedhart en

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 16