UTRECHT VELT AJAX OOK 20 TERUGBLIK fPiifrijP Ajax heeft ook de eerste Eredivisie-thuiswedstrijd van 2012 niet weten te winnen. De Amster dammers verloren opnieuw van FC Utrecht Nadat het in Utrecht al 6-4 voor de Domstedelingen was geworden, eindigde de zondagse lunchwedstrijd in 0-2, dankzij twee goals van Edouard Duplan. Rond de eerste competitiewedstrijd in eigen huis van 2012 was een heel programma opgezet rond de tweede Reünie van Ajax IRuim 170 oud-Ajacieden bekeken de wedstrijd vanuit 'de Engelenbak'. Zij zullen niet warm zijn geworden van het spel dat zich voor hun ogen voltrok. Utrecht was met twee spitsen aan de aftrap versche nen, want Jan Wouters wist dat Ajax met een onervaren defensie zou moeten spelen. Na de Klassieker kwamen ook Jan Vertonghen (geschorst) en Miralem Sulejmani (knieblessure) op de lange lijst afwezigen te staan. In de achterhoede van de Amsterdammers stonden Jong Aja- cieden Ricardo van Rhijn en Dico Koppers en verving Daley Blind Jan Vertonghen. Eyong Enoh speelde dicht op zijn eigen defensie om zo het onervaren centrale duo te ontlasten. Het middenveld was ten opzichte van de laatste weken ongewijzigd en voorin was Aras Özbiliz de vervanger van Miralem Sulejmani. Op het zware veld kwamen beide ploegen in de eer ste helft nauwelijks uit de verf. De verhuurde Ajacied Rodney Sneijder, die lange tijd was gepasseerd maarte gen zijn club weer een basisplaats had gekregen, zag zijn ploeg al in de derde minuut via Alexander Gerndt bijna scoren, maar zijn inzet ging naast. Ajax had het meeste balbezit, maar creëerde bitter weinig. Een enkele aanval via Eriksen of De Jong kon eenvoudig worden verdedigd en bij de mooie voorzet van Özbiliz in de 30ste minuut kwam Ebecilio net te kort om succesvol te verlengen. Het grootste gevaar kwam kort daarna, toen Theo Jans sen zich over een vrije trap ontfermde. De aanvoerder van dienst schoot net over. Aan het einde van de eer ste helft leek het of Ajax wel de broodnodige inspiratie kreeg, maar juist in die fase profiteerde Utrecht van een fout van Kenneth Vermeer. De doelman verwerkte een voorzet van links niet goed en zag de bal prompt voor de voeten van Duplan belanden. De Utrechter aarzelde niet en scoorde in de veertigste minuut, 0-1 ZWARTE MUUR In de tweede helft bleef Theo Janssen met een liesbles sure in de kleedkamer achter. In zijn plaats kwam Nicolas Lodeiro. Siem de Jong schoof een linie terug én kreeg de aanvoerdersband om zijn arm geschoven. 'Utrecht heeft twee lange mensen achterin en we dachten dat ze veel

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 20