A1 STUNT MET FRAAIE ZEGE IN BARCELONA DE TOEKOMST 11 Ajax Al heeft woensdag 8 februari voor een daverende stunt gezorgd door de leeftijdgenoten van FC Barcelona met 0-3 te verslaan. Door de fraaie en dik verdiende zege bereikten de talenten van trainer Fred Grim de halve finale van de NextGen Series, waarin Liverpool wacht. Na een gelijk opgaand, maar doelpuntloos eer ste bedrijf (met in de slotsecondes wel een reuzenkans voor Mats Rits) kwamen de Am sterdammers na rust pas echt goed los. Onder toeziend oog van Frank en Ronald de Boer tekende Viktor Fi scher tien minuten na de pauze voor de openingstreffer. De Deen won een sprintduel van zijn directe tegen stander Ayala, waarna hij doelman Banuz verraste met zijn schot: 0-1De voorsprong was op dat moment al verdiend te noemen. Ajax Al denderde door en had in Fischer een van zijn uitblinkers. De onvoorspelbare vleugelaanvaller verzorgde het voorbereidende werk bij de 0-2 van Rowendy Schoop. Fischer passte precies op het juiste moment, waarna de Ajax-spits koeltjes kon afronden, De Catalanen dwongen bij de 0-2-achterstand enkele kansen en kansjes af, maar Ajax-doelman Mickey van der Hart zag de inzetten vooral naast of over zijn doel verdwijnen. Ook verdediger Joël Veltman behoorde tot de sterkste Ajacieden. De centrumverdediger legde Dongou, een van de grootste talenten van het hoogste jeugdelftal van Barcelona, het hele duel probleemloos aan banden. Acht minuten voor tijd leverde Gravenberch de as- sist op Fischer, waarna de uitblinker de bal met enig geluk en in twee instanties voorbij Banuz frommelde: 0-3. De applauswissel die Grim Fischer vlak voor tijd gunde, was meer dan terecht. De overwinning kwam geen moment meer in gevaar. CONTRACTEN JEUGDSPELERS Ajax en AI -verdediger Stefano Denswil hebben over eenstemming bereikt over de verlenging van zijn con tract, dat liep tot en met 30 juni 2012. De nieuwe en verbeterde verbintenis gaat met terugwerkende kracht in per I januari 2012 en loopt tot en met 30 juni 2015. Ajax heeft Peter Leeuwenburgh gecontracteerd. De AI -doelman tekent een contract dat loopt tot en met 30 juni 2015. Het contract gaat in per I juli 2012. Ajax en Jong Ajax-keeper Chiel Kramer hebben over eenstemming bereikt over de verlenging van zijn con tract dat liep tot en met 30 juni 2012. De nieuwe en verbeterde verbintenis loopt tot en met 30 juni 2013. Ajax en Juventus hebben overeenstemming bereikt over de transfer van Ouasim Bouy. De middenvelder uit de AI stond nog tot en met 30 juni 2012 onder contract bij Ajax. Viktor Fischer was met twee treffers en een assist een van de Amsterdamse smaakmakers.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 11