'Door de afwezigheid van een paar vaste krachten hebben jongens uit de jeugdopleiding een kans gekregen. Neem nou Davy Klaassen. Die heeft het hartstikke goed gedaan' 12 INTERVIEW wel even bij stil staat. Zeker als je zo'n jonge, onervaren defensie voor je hebt als laatst tegen FC Utrecht, al was dat met al die blessures en de schorsing van Jan natuurlijk een extreme situatie en uit nood geboren. Voor mijn rol in het veld maakt het geen verschil wie ik voor me heb. Of Jan Vertonghen en Toby Alderweireld er nu staan, of Ricardo van Rhijn en Daley Blind, ik moet ze coachen en de boel neerzetten. Met de backs is dat net zo.' Vermeer weigert de tegenvallende prestaties die Ajax recentelijk afleverde puurte verklaren aan de hand van de overvolle ziekenboeg, maar ook de doelman kan er niet omheen dat de tijdelijke afwezigheid van onder anderen Toby Alderweireld, Gregory van der Wiel, André Ooijer, Nicolai Boilesen, Siem de Jong, Derk Boerrigter en Kolbeinn Sigthórsson zich heeft laten voelen. 'Al blijf ik van mening dat wij een selectie hebben die dit soort tegenvallers moet kunnen opvangen. Kwalita tief, maar ook kwantitatief. Door de afwezigheid van een paar vaste krachten hebben jongens uit de jeugdopleiding een kans gekregen. Neem nou Davy Klaassen. Die heeft het hartstikke goed gedaan.' Hij constateert dat er soms helemaal niet zo onaardig gevoetbald wordt, onge acht het aantal afwezigen en wie de tegenstander van de dag is. Maar het zijn fases, oprispingen, nooit hele wedstrijden. 'Bijvoorbeeld de uitwedstrijd tegen Feyenoord, die begonnen we ge woon goed. We kwamen via Christian Eriksen ook op voorsprong en dat was op dat moment gewoon terecht. Maar vanaf het moment dat wie die penalty tegen kregen, was het goede gevoel verdwenen en zakten we veel te ver weg. Dat mag niet gebeuren.' VEERKRACHT Zo labiel als het huidige Ajax soms oogt, zo volwassen en onverstoorbaar komt de opponent van vanavond doorgaans voor de dag. Vermeer volgt de verrichtingen van Manchester United zo goed en zo kwaad als dat gaat

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 12