GEVOELIGE NEDERLAAG IN DE 34 TERUGBLIK Ajax moet na de Klassieker in Rotterdam nog steeds op de eerste overwinning van het nieu we jaar wachten. Op bezoek bij Feyenoord ging Ajax met 4-2 onderuit. John Guidetti was met drie goals de grote man in de Kuip. Christian Eriksen en Dmitry Bulykin scoorden namens Ajax, De Kuip trilde na afloop op zijn grondvesten. Voor het eerst in jaren won de thuisploeg weer eens in Rotterdam van Ajax, De laatste thuiszege van Feyenoord dateerde van 5 februari 2006. Een week na de I -1 tegen AZ slaagde Ajax er ook in de Kuip niet in om de eerste zege van 2012 veilig te stellen. De nederlaag zorgde er bovendien voor dat Feyenoord op een gelijk aantal punten met Ajax staat. Frank de Boer moest in de aanloop naar de 57ste Klas sieker in Rotterdam opnieuw een defensieve puzzel leg gen. De afwezigheid van Gregory van der Wiel, Toby Alderweireld, André Ooijer en Nicolai Boilesen liet zich voelen achterin. Het bezorgde Ricardo van Rhijn een basisplaats in het hart van de verdediging. De 20-jarige Joël Veltman zat voor het eerst bij de selectie. Een schitterende goal van uitblinker Christian Eriksen brak de wedstrijd in de achttiende minuut open. De Deense middenvelder speelde zichzelf handig vrij en schoot de bal met een fraaie krul om Feyenoord-doel- man Erwin Mulder heen: 0-1Het doelpunt volgde een paar minuten nadat Vurnon Anita de eerste treffer ook op zijn schoen had gehad. De rechtsback stoomde kans rijk op naar voren, maar zag zijn avontuur uiteindelijk in het zicht van de haven stranden. Met de goal en de kans van Anita waren de gevaar lijkste momenten van Ajax voor rust genoemd. Want niet Eriksen, maar de 19-jarige John Guidetti eiste uit eindelijk de hoofdrol in de eerste drie kwartier op. De Zweedse topscorer van Feyenoord, net op tijd hersteld van zijn ontstoken amandelen, bewees tot twee maal toe zijn waarde voor de thuisclub. Eerst versierde hij na een half uur een strafschop door bij een sliding van Jan Vertonghen naar de grond te gaan. Die buitenkans van elf meter schoot hij vervolgens onberispelijk raak: l-l. Elf minuten later stond hij opnieuw op de goede plek toen een vrije trap van Jordy Clasie voor zijn voeten belandde. Na een haast niette missen kans van Otman Bakkal tikte de Zweed de bal in de rebound binnen: 2-1 AANVALLENDE WISSELS De kansen op herstel namen af toen Feyenoord direct aan het begin van de tweede helft wederom scoorde. Bakkal mocht vrij uithalen, waardoor Ajax met nog veer tig minuten op de klok tegen een 3-1 -achterstand aan-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 33