AJAX PAKT PUNT IN A 32 TERUGBLIK - Ajax is er in de uitwedstrijd bij AZ in geslaagd zich deels te revancheren voor de bekernederlaag van drie dagen eerder. In het zeer winderige Alkmaar pakte Ajax een punt: I -1Een kwartier voor tijd werkte Simon Poulsen een inzet van invaller Nicolas Lodeiro in eigen doel. In de eerste helft had Rasmus Elm AZ op voorsprong gezet. Waar trainer Gertjan Verbeek bij het competitieduel in Alkmaar koos voor dezelfde elf spelers als tijdens de bekerwedstrijd, daar wijzigde Frank de Boer zijn team op drie plaatsen. Net als voor de winterstop keepte Jasper Cillessen in het bekertoernooi en stond Ken neth Vermeer in de competitie weer onder de lat. Be halve voor Vermeer was het Alkmaarse duel ook voor Lorenzo Ebecilio (in plaats van Ismail Aissati) en Daley Blind (in plaats van Ruben Ligeon) de eerste serieuze wedstrijd van 2012. Ajax, nog altijd zonder de geblesseerde basisspelers Ni- colai Boilesen, Kolbeinn Sigthórsson, Derk Boerrigteren Gregory van der Wiel, kwam goed uit de startblokken. Op de eerste kans van AZ na, dat in de tweede mi nuut via Roy Beerens een fraaie mogelijkheid kreeg, had Ajax het initiatief. De ploeg zette er in de beginfase een kopbal van Alderweireld en een afgekeurd doelpunt van Miralem Sulejmani tegenover. Op het moment dat de Serviër de bal in de achtste minuut achter de AZ-goalie werkte, stond hij buitenspel. GRIP KWIJT Ajax raakte na goed twintig minuten de grip op de wedstrijd kwijt en AZ nam de regie over. Dat leidde tot een grote kans voor Benschop, die de ver uitge komen Vermeer al kwijt was, maar vervolgens de bal niet onder controle kreeg. Ook Simon Poulsen kwam gevaarlijk voor het doel van Ajax, maar zijn schot in de korte hoek werd door Vermeer gepareerd, net zoals de corner van Rasmus Elm die door de Ajacied uit het doel geranseld kon worden. Ajax kreeg het vervolgens steeds lastiger, moest gele kaarten voor Siem de Jong en Jan Vertonghen incasseren

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 31