INTERVIEW 17 Persoonlijk kreeg Janssen aardig wat te verduren sinds hij in Amsterdam onder contract staat. Er wordt met argusogen gekeken naar zijn rol binnen het elftal, naar zijn persoonlijke prestaties en naar zijn fysieke conditie. 'Dat is vanaf dag één zo geweest en dat gaat nog steeds verder. Neem die wissel in de bekerwedstrijd tegen AZ. Daar wordt dan meteen weer van alles achter gezocht, terwijl er niets bijzonders aan de hand was. Ik kon wel spelen, ondanks pijn in mijn knie, maar het was niet verstandig om daar ook nog een mogelijke verlenging mee in te gaan. Simpel zat. Maar jan en alleman concludeert dan meteen dat het wel met mijn vorm te maken zal hebben.' Hij vraagt zich hardop af wat de buitenwacht nu eigenlijk van hem verwacht. 'Ik zeg altijd: ik ben een speler die heel erg afhankelijk is van alles om mij heen, vooral van de spelers om mij heen. Ik ben iemand die anderen moet wegsturen, die anderen alleen voor de keeper moet zet ten. Ik heb de pass in huis om dat te doen en verder heb ik daar mensen vöor nodig die veel de diepte in bewegen. Je hoeft van mij zelf geen flitsende passeeractie te vewachten of een dubbele schaar waarmee ik een tegenstander het bos in stuur. Zo'n speler ben ik nooit geweest en zo'n speler zal ik ook/nooit worden.' UITZONDERLIJK JAAR Janssen is zelf de eerste om te erkennen dat hij nog niet gebracht heeft wat er van een speler van zijn kaliber ver wacht mocht worden, maar ziet ook dat er in de kritiek op zijn spel amper ruimte is voor nuance en perspectief. 'Voor mijn gevoel verlies ik heel weinig ballen, alleen kom ik veel te weinig aan de bal - althans niet in de positie waar ik voorheen aan de bal kwam. Vlak bij het zestienmeter gebied, waar ik kan schieten, of het laatste, beslissende steekpassje kan geven. Ik moet dominanter zijn, dat wil ik ook, maar daarnaast moet ik ook aan mijn plek binnen het elftal denken en de verantwoordelijkheden die daarbij horen. Vorig seizoen speelde ik eigenlijk voor het eerst in mijn carrière heel diep. Daarvoor had ik altijd een meer teruggetrokken rol, zowel bij Vitesse als bij Twente. Dat vergeet iedereen. Het was voor mij een uitzonderlijk jaar, vorig seizoen, maar veel mensen lijken nu te denken dat ik altijd op die positie en op die manier heb gevoetbald.' Een simpele blik op de statistieken bevestigt nog eens hoezeer hij excelleerde, in zijn laatste seizoen in Enschede, Janssen maakte dertien goals in dertig competitiewedstrij den voor Twente, daar waar hij eerder maximaal acht keer in een seizoen scoorde, namens Vitesse in het seizoen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 17