EVERSE 1 De prognose van... Ooft? Jan Everse (58) kwam tijdens zijn actieve carrière slechts voor twee clubs uit: Feyenoord en Aj ax. De huidige trainer van hoofdklasser WHC uit Wezep kwam op vijftienjarige leeftijd in de jeugdopleiding van Feyenoord terecht en speelde vanaf 1973 vier seizoenen in het eerste elftal. Daarna vertrok hij naar Ajax, waar hij na drie jaar wegens blessureleed vervroegd moest stoppen met voetbal. PROGNOSE Welke ploeg is favoriet vanmiddag? Everse: 'Ik vond Feyenoord uit tegen Ajax heel sterk spelen. Ik hoop dat ze vanmiddag weer met lef spelen, dan kunnen ze het Ajax heel erg moei lijk maken. Ik vind Ajax op dit moment niet echt overtuigen als ploeg zijnde. Ze voetballen heel moeizaam. Van sommige jongens bij Ajax had ik meer verwacht, die hebben zich nog niet echt doorontwikkeld dit seizoen. De ploeg is ook nog te wisselvallig. Ik ben wat dat betreft niet onder steboven van Ajax. Ik denk dat Feyenoord op dit moment het betere voetbal laat zien. Een overwin ning op Ajax zou de ploeg een enorm vertrouwen kunnen geven.' Hoe verklaart de opmars van Feyen oord? 'Ik denk dat er dit seizoen veel meer duidelijkheid is in het team dan afgelopen jaren. Ik had mijn be denkingen toen Ronald Koeman kwam, omdat ik hem meer een coach voor een ervaren elftal vond. Maar nu doet hij het met een redelijk jong elftal toch heel goed. Hij laat de ploeg pressie zetten op de tegenstander, haalt het beste in de spelers naar boven. Feyenoord speelt weer met een duidelijk idee. Ik heb veel waardering voor het werk dat hij doet. Ik denk dat Koeman voor een groot deel er voor verantwoordelijk is dat het weer goed gaat met Feyenoord.' Wat is uw prognose voor deze wedstrijd? 'Ik geef Feyenoord een goede kans om te winnen. Als je de serie wedstrijden van Feyenoord voor de winterstop bekijkt, denk ik dat geen club deze ploeg makkelijk kan verslaan. Ajax is een lange periode heer en meester geweest in wedstrijden tegen Feyenoord, maar ik denk dat Ajax het niet makkelijk krijgt. Dit is een ander Feyenoord dan een jaar geleden. Ik gok daarom op 2-1 voor Fey enoord.' Wedstrijdmagazine I Feyenoord - Ajax 29

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 28