INTERVIEW 15 waarvoor hij al 29 interlands speelde, inclusief de complete WK-campagne in Zuid-Afrika. Met een knipoog zegt Van der Wiel zich bij zijn club al een routinier te voelen, zeker nu de door blessures nogal uitgedunde selectie van Ajax is aangevuld met jeugdige talenten. Kijk bijvoorbeeld naar wie er op de bank zaten, laatst in Lyon: Lukoki, Serrero, Koppers, De Sa, Klaassen. Van der Wiel glimlacht: Als we op de training een partijvorm jong tegen oud spelen, zit ik altijd bij de ouderen. We hebben natuurlijk gewoon een ontzettend jonge groep. Als je kijkt naar het aantal wedstrijden dat ik achter mijn naam heb staan en ook naar mijn leeftijd, dan hoor ik ook echt bij de oudere garde.' VIER KEER DE NUL Geweldig in de UEFA Champions League, tegenvallend in de competitie. Zo vat Van der Wiel de afgelopen maanden van zijn team samen. 'In de Eredivisie staan we op een plek waar we totaal niet horen te staan. Dat we het in Europa juist zo goed doen terwijl we het in eigen land al een paar keer hebben laten afweten, dat kan ik ook niet verklaren. Ik denk dat het ook niet te verklaren is. We hebben genoeg kwaliteit en klasse, in elke linie van het elftal. Dat we tegen Lyon en Zagreb vier keer de nul hebben gehouden, zegt wat dat betreft wel iets over de verdediging. Maar in de competitie hebben we een paar steken laten vallen, waardoor het gat met AZ behoorlijk is geworden en dat is gewoon zonde.' Mocht Ajax er vanavond in slagen ook een vijfde keer zonder Europees tegendoelpunt te blijven, dan is de ploeg verzekerd van een plekje in de achtste finales. Maar hoe reëel is het om te denken dat de kampioen van Neder land de huidige koploper van Spanje van scoren afhoudt, een ploeg die momenteel zelfs het jarenlang dominante Barcelona de loef afsteekt? 'Een pak slaag,' zegt Van der Wiel over de vorige keer dat de Koninklijke op visitie kwam in Amsterdam. Ruim een jaar geleden werd het 0-4 voor het Spaanse vreemdelingenlegioen. Alsof die uitslag al niet pijnlijk genoeg was, permitteerden Xabi Alonso

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 15