AJAX BESLUIT MIDDAGJE NEC 26 TERUGBLIK orge was de volgende aanvaller die Ligeon mocht bestrijden. Ajax had in Nijmegen het geluk dat een vroege achterstand werd voor komen. Op aangeven van Goossens had Nick van der Velden veel te veel tijd nodig om de bal in het Ajax-doel te werken. Het was na acht minuten de eerste échte kans van de wedstrijd. Lodeiro deed een kwartiertje later op aangeven van Ligeon iets terug, maar de verraderlijke schuiver ging naast. Ook Theo Janssen mengde zich in het kansenspei. Vijf minuten voor de pauze werd zijn schot naast getikt door doel man Gabor Babos. Voor het gewenste goede resultaat, en dus doelpunten, waren de Ajacieden aangewezen op de tweede helft. Na een doelpuntloze eerste helft raakten de Ajacieden pas echt op stoom in de tweede helft van het treffen bij NEC. Na treffers van Miralem Sulejmani (2x) en Davy Klaassen verlieten de Ajacieden Nijmegen met een brede lach. Onder de elf startende Ajacieden bevond zich Ruben Ligeon. De rechtsback verving de licht geblesseerde (en rust gegunde) Gregory van der Wiel. Nicolas Lodeiro was opnieuw de spits, terwijl linksbuiten Lorenzo Ebe- cilio de geblesseerde Derk Boerrigter verving. Het waren de opvallendste Ajax-namen in de ploeg van trainer Frank de Boer. In een weinig spectaculaire eerste helft kreeg youngster Ligeon volop gelegenheid zich te laten zien. De rech- terverdediger greep de kansen om mee ten aanval te gaan en stond uiteraard ook defensief zijn mannetje. De Ajacied, die eerder dit seizoen al debuteerde te gen AZ, trof in het eerste bedrijf twee verschillende directe tegenstanders. Oud-Ajacied John Goossens hield het tot zijn blessure 25 minuten vol. Leroy Ge- VERDIENDE VOORSPRONG 'In de beginfase toonden wij niet de gevraagde scherp te,' keek Frank de Boer na afloop terug. 'Er lag vooral in de omschakeling veel ruimte om NEC pijn te doen. Uiteindelijk kregen we wel meer grip maar bleven we slordig in de omschakeling. Ik heb in de rust aangege ven dat vooral onze voorste vijf daar zorgvuldiger mee om moesten gaan.' De openingstreffer liet na de pauze niet lang op zich wachten. Na een passje van Janssen en een inzet van de opgekomen Anita kon Miralem Sulejmani van dicht bij intikken. Ajax had daarbij over geluk niet te klagen. Dat de inzet van Anita door Rens van Eijden werd aangeraakt, waarna afronden voor de 0-1 een koud kunstje was, mocht de pret en opluchting niet druk ken. Buiten de geluksfactor om was de Amsterdamse voorsprong gewoon verdiend. Kort nadat Ismaïl Aissati als vervanger van Ebecilio zijn rentree had gemaakt in Ajax Imaakte Vermeer op nieuw kennis met de ongeluksfactor. Na een frontale botsing met Kevin Convoy moest de doelman gebles-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 26