AJAX HOUDT VOLGENDE Ft( 24 TERUGBLIK Net als in Amsterdam eindigde de ontmoeting met Olympique Lyon ook in Frankrijk in 0-0. Daardoor houdt Ajax de kansen voor de vol gende ronde in eigen hand. Met een fraaie lofzang werd Kenneth Vermeer kort na het laatste fluitsignaal bedankt vanuit het bezoekersvak Na twee ongelukkige optredens in de competitie revan cheerde de nummer I van Ajax zich grandioos. Door een aantal weergaloze reddingen hield hij de nul, waar door Ajax het achtste punt in groep D kon bijschrijven. In de roerige tijden waarin Ajax verkeert, was een sportieve opsteker zeer welkom. Ook al omdat het in de competitie de laatste tijd maar moeilijk wil vlotten. De duels in de Champions League vormen dit seizoen echter een positieve uitzondering. Het bracht Ajax in Lyon voorafin de positie waarin een gelijkspel (minimaal I -1volstond voor een langer verblijf in de Champions League. Met de 0-0 kwam Ajax dus een heel eind in de richting, al moet definitieve bevestiging nog volgen. Ajax heeft zich in elk geval minimaal al verzekerd van een plek in de Europa League, na de winterstop. 'Maar over deze wedstrijd ben ik heel tevreden. We hebben alles in eigen hand,' sprak een blije Frank de Boer na afloop. 'Je kan op allerlei manieren gelijkspelen, maar dit was een gelijkspel met ook nog eens goed voetbal. Dat wilden we uiteraard het liefste. Complimenten voor de manier waarop we gestreden hebben. Ik ben trots op deze ploeg.' Ajax moest de klus in Lyon met een ultrajonge ploeg klaren. Theo Janssen was als enige dertiger een uitzon dering in het team vol twintigers en een bank vol tieners. Vanwege de vele blessures koos De Boer in Frankrijk opnieuw voor Nicolas Lodeiro als diepe spits. In de laat ste competitiewedstrijd, tegen NAC, vervulde hij die rol ook nadat Dmitry Bulykin in de eerste helft geblesseerd was uitgevallen. Met twee assists had de Uruguayaan

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 24