'Ik denk dat in onze selectie alle kwaliteiten aanwezig zijn die je nodig hebt om aan de top te staan. We moeten alleen consistenter worden, stabieler. De verschillen tussen goede fases in een wedstrijd en mindere momenten zijn soms veel te groot' 16 INTERVIEW ENOH ADVISEERDE OVERTOOM OVER KAMEROEN LERING TREKKEN In soortgelijke bewoordingen spreekt de Ajacied zich uit als het gaat over de tegenslagen die zijn club in de natio nale competitie te verduren kreeg. Met als meest in het oog springend voorbeeld de 6-4-nederlaag in Utrecht, een paar weken terug. 'Wat voor mij geldt, zal ook voor de andere internationals opgaan, Het was fijn dat we na die wedstrijd even weg konden, naar een andere omgeving, met andere gezichten en gespreksonderwerpen. Even wat frisse lucht opsnuiven, zogezegd. Nu heeft iedereen die rare wedstrijd met dat slechte resultaat rustig en op Eyong Enoh was een van de mensen die Willie Over toom adviseerden om voor het nationale team van Kameroen te kiezen. De aanvallende middenvelder van Heracles Almelo heeft een Nederlandse vader en een moeder uit Kameroen en besloot onlangs om een interlandcarrière in Afrika na te streven. Eerder kwam Overtoom, die in Kameroen werd geboren, uit voor diverse Nederlandse jeugdteams. Enoh: 'We hebben er samen weieens over gesproken en Willie was laatst in Marrakesh om te kijken hoe het team eruit ziet en hoe de omstandigheden zijn. Ik begrijp dat het nu alleen nog een kwestie van papieren regelen is en dat hij zijn keuze voor Kameroen heeft gemaakt. Daar ben ik blij om. Hij doet het fantastisch bij Heracles. Zo'n speler kunnen wij goed gebruiken. Interlands spelen voor Kameroen gaat zijn carrière echt een nieuwe dimensie geven.' zijn eigen manier kunnen verwerken. We moeten het vergeten en ons steeds weer concentreren op de eerst volgende opgave.' Met vergeten bedoelt de Kameroener uiteraard "niet dat er geen lessen moeten worden geleerd uit de fouten die Ajax maakt. 'Het gaat er meer om dat je een teleurstel lende ervaring mentaal kunt afsluiten en de focus op de volgende wedstrijd kunt leggen. Natuurlijk moet je lering trekken uit zo'n nederlaag als in Utrecht. Zoals je ook iets kunt leren van de wedstrijden die je wel wint. Want daarin zitten soms ook allerlei zaken die voor verbetering vatbaar zijn.' Wat moet er verbeteren in het spel van Ajax om de ploeg terug te brengen waar de heersend landskampioen hoort te zijn, bovenaan de ranglijst? Wat is er tot nu toe foutgegaan, waardoor het gat met koploper AZ de kloof geworden is die het momenteel is? Enoh: 'Ik denk dat in onze selectie alle kwaliteiten aanwezig zijn die je nodig hebt om aan de top te staan. We moeten alleen consistenter worden, stabieler. De verschillen tussen goede fases in een wedstrijd en mindere momenten zijn soms veel te groot. Het wil ons nog weieens gebeuren dat we een voorsprong zomaar uit handen geven, zoals laatst tegen NAC. Als je voor staat, moet je als ploeg "samenkomen", je groeperen en uitstralen dat ervoor de tegenstander niets te halen valt. Dat besef moet er elke wedstrijd zijn. Het kan niet zo zijn dat je als team de ene week een prachtige wedstrijd op de mat legt en het zeven dagen later met z'n allen laat afweten. Maar laten we het niet groter maken dan het is. Het is vaak niet precies te verklaren waarom een ploeg aan een serie van zeges begint. Het zijn kleine dingetjes die

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 16