Eyong Enoh 14 INTERVIEW Eyong Enoh voetbalt naar zijn aard en geheel in lijn met zijn rootssoms wat ongepolijst, ruw of onbehouwen zo je wilt, maar altijd met hart en ziel, onverzettelijk. Een Afrikaanse krijger, die zich vol overgave in het gevecht stort. Nooit ligt er kwade intentie ten grond slag aan de overtredingen die hij maakt, en waarvoor hij vaker dan hem lief is gele kaarten incasseert. 'Als je voor staat, moetje als ploeg "samenkomen", je groeperen en uitstralen dat er voor de tegenstander niets te halen valt.' AFRIKAANSE KRIJGER Met kleine mistdruppeltjes op zijn dam pende en glinsterende hoofd verlaat Eyong Enoh het trainingsveld. Het is deze morgen grauw, nat en kil op sportpark de Toekomst; een schril contrast met de aangename condities waaruit Enoh net is teruggekeerd/Ik was met de nationale ploeg van Kame roen in Marokko, waar we een vriendschappelijk toernooi hebben gespeeld. Het was goed om mijn landgenoten weer even te zien, en dan helemaal in een fijne, relaxte atmosfeer zoals die van Marrakesh.' In de koningsstad stonden voor Kameroen aanvankelijk drie oefenwedstrij den op het programma, tegen achtereenvolgens Soedan, Marokko en Algerije, waarbij het laatste duel uiteindelijk werd geschrapt omdat de Kameroeners hun contractueel vastgelegde gage niet kregen uitbetaald. Enoh haalt er zijn schouders over op. Hij kijkt liever naar de twee wedstrijden die wel doorgang vonden en waarin hij tegen Soedan (3-1de score opende voor de On tembare Leeuwen. Zo vaak scoort hij als controlerende middenvelder niet, voor zijn club noch voor zijn land. Het was pas de tweede interlandgoal ooit voor de 25-jarige Ajacied, die stilaan tot de wat meer ervaren garde bin nen de nationale ploeg wordt gerekend.'Het is altijd een eer om voor je land uit te komen. Dat zal elke voetbal ler zeggen, maar in Afrika zijn de emoties altijd net wat heftiger Daar leeft dat gevoel nog veel sterker' zegt Enoh, die zijn band met het vaderland onderstreept middels het driekleurige zweethandje dat hij tijdens wedstrijden steevast om zijn pols draagt. Groen-rood-geel, met een gele ster in de middelste baan. Dat Kameroen zich niet wist te kwalificeren voor de eind ronde van de Afrika Cup, vanaf 21 januari in Gabon en Equatoriaal-Guinea, kwam als een grote schok in het land zelf, maar ook op de rest van het zwarte continent. Sinds Roger Milla en de zijnen furore maakten op het WK van 1990 groeide Kameroen uit tot een grootmacht binnen het Afrikaanse voetbal, met vier eindzeges in de Afrika Cup als tastbaar bewijs. In Marrakesh probeerden Enoh en zijn teamgenoten de teleurstelling als team te verwerken. 'We moeten vooruit kijken, nieuwe doelen stellen. Blijven hangen bij iets wat is gebeurd, dat heeft geen zin.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 14