AJAX VERLIEST KNOTSGEK DUEL 30 TERUGBLIK Snpel.nl De uitvoering van FC Utrecht - Ajax van 6 no vember 201 I gaat de boeken in als de meest spectaculaire en knotsgekke onderlinge ont moeting ooit. Alleen al over het eerste bedrijf van de altijd beladen ontmoeting viel een lijvig boekwerk te schrijven. In de openingsfase hadden de Ajacieden al een keer reden tot treuren én juichen. Spits Siem de Jong viel in de eerste minuten uit met een spierblessure in zijn bovenbeen. Zijn vervanger Dmitry Bulykin liet het volle uitvak met Ajax-supporters en de dug-out van Ajax vier minuten na zijn entree juichen: 0-1 Ajax kon niet lang genieten van de vroege voorsprong. Vanuit het niets maakte Nana Asare gelijk met een merk waardig afstandsschot dat via het been van Eyong Enoh in het doel van Ajax belandde. Dat ook Toby Alderweireld zich direct na de I -1 moest laten wisselen, paste geheel in het wedstrijdbeeld. De Belg voelde zich misselijk en begroette bij zijn aftocht André Ooijer als vervanger. Twee minuten na die wissel maakte FC Utrecht de droomstart van Ajax definitief ongedaan. Nadat Jacob Mulenga het scoren in eerste instantie was belet, mocht Edouard Duplan alsnog inschieten: 2-1De invalkrachten Ooijer (2-2) en Bulykin (2-3) zorgden ervoor dat Ajax alsnog kon rusten met een voorsprong. Ooijer tikte een vrije trap van Theo Janssen van dichtbij binnen. De Rus sische Ajacied kopte een zuivere voorzet - buitenkant voet gegeven - van Sulejmani knap binnen. Gezien alle tegenslagen en liefst drie treffers van twee Ajax-invallers leek de tweede helft nauwelijks gekker te kunnen zijn. NÓG DOLLER De eerste tien minuten na rust bewezen dat het wel degelijk nóg doller kon. FC Utrecht boog de 2-3-achter- stand binnen vijf minuten om naar een 5-3-voorsprong. Eerst kon rechtsback Daan Bovenberg van dichtbij bin- nentikken. Twee minuten later ontsnapte Mulenga aan de buitenspelval en schoot hij de bal ietwat fortuinlijk, via Vertonghen, voorbij Kenneth Vermeer. Weer twee speelminuten later ging de Ajax-doelman zelf in de fout door de bal in te leveren bij Asare. De Ghanese aan voerder schoof de bal simpel in het lege doel: 5-3. Na een vertrouwenwekkende eerste helft, met bij vlagen overtuigend Ajax-voetbal, leek plots een gelijkspel het hoogst haalbare voor de ploeg van Frank de Boer. 'Bij de 5-3 had ik echt nog het gevoel dat we het recht konden zetten,' blikte De Boer terug tijdens de perscon ferentie. 'Na rust hebben we alleen maar lange ballen gegeven. We hebben heel slecht verdedigd vandaag. Ik

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 32