INTERVIEW 13 Maar als je niet met kritiek kunt omgaan, dan moet je je afvragen of je wel geschikt bent voor betaald voetbal.' Voor zijn gevoel is Cillessen de voorbije maanden wel degelijk een betere keeper geworden. 'Natuurlijk, ik speel minder wedstrijden dan vorig seizoen bij NEC, Maar hier trainen we meer en op een hoger niveau. Het gaat snel ler en in een kleinere ruimte. Het is niet zo dat ik me focus op een bepaald aspect van het keepersvak. Ik ben in alles gegroeid.' Wat hem tot een goede doelman maakt? Cillessen noemt de rust die hij uitstraalt, het gemak en de onverstoor baarheid waarmee hij zijn vak lijkt uit te oefenen. 'Ze maken mij niet zo snel gek. Er zijn heus weieens situaties dat mijn hart tekeergaat, maar mensen zullen dat niet snel aan me merken. Ik denk dat dat ook een kwaliteit is, zeker voor een keeper. Wat je uitstraalt naar jouw verdedigers en naar de spits van de tegenstander, dat kan net het verschil maken. Die spits kan er moedeloos van worden, je medespelers kunnen er juist kracht en vertrouwen uit putten als ze weten dat ze een rustpunt achter zich hebben.' INHAALRACE Ook voor Cillessen is Ajax' huidige klassering in de Eredi visie een teleurstelling: vijfde, op elf punten van koploper AZ. 'We zullen aan een inhaalrace moeten beginnen. Het is daarbij gunstig voor ons dat alle topploegen nog in Europa actief zijn. Met dat drukke programma kan daar dadelijk ook de sleet op komen. Wij moeten zorgen dat we profiteren van de fouten die zij gaan maken. En we SSSB m m

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 15