fifiUÏH iiEü 'Iedere dag kom ik hier met een glimlach en iedere dag ga ik met een glimlach weer naar huis. Ik vind het prachtig om hier te zijn, om dit mee te kunnen maken' 12 INTERVIEW ill!! liJiit ten opzichte van wat hij gewend was bij NEC. Daar wist de pers hem afgelopen seizoen te vinden, nadat hij bij de start van het seizoen de geblesseerde Gabor Babos was komen te vervangen en daarna zijn plaats onder de lat nooit meer afstond, ook niet toen de Hongaarse routinier weer fit was. 'En nu zit ik hier met jou te praten, als speler van Ajax. Zo lopen de dingen soms. Als Gabor niet geblesseerd was geraakt, had ik hier nooit gezeten en had ik nu heel anoniem mijn wedstrijdjes met Jong NEC gespeeld, zo simpel is het.' De roots van Cillessen liggen in Groesbeek, een voetbalgek dorp onder de rook van Nijmegen. Hij kreeg er de spor tieve genen mee van zijn ouders: zijn moeder handbalde en vader Ton was tien jaar lang de spits van topamateur- club De Treffers. Daar begon hij zelf ook met voetballen, om al op jonge leeftijd de overstap te maken naar NEC. Na tien jaar in de jeugdopleiding maakte Cillessen vorig seizoen voor het eerst deel uit van de selectie. 'Wat er tussen 28 augustus 2010 en 30 augustus 201 I allemaal met mij gebeurd is, dat is ongelofelijk Een gekkenhuis, bizar.' Op de eerste datum maakte hij als groentje zijn debuut in de Eredivisie tegen sc Heerenveen, een jaar later werd de transfer naar Ajax officieel beklonken. Een paar maanden voor zijn overgang naar Amsterdam maakte Cillessen bovendien deel uit van het Nederlands elftal, al maakte hij tijdens de oefentrip naarZuid-Amerika nog geen speelminuten in Oranje. Bij afwezigheid van zowel Maarten Stekelenburg als Michel Vorm was die eer weggelegd voor Tim Krul. Een hernieuwde kennismaking met de nationale ploeg ligt voorlopig niet voor de hand, maar bondscoach Bert van Mawijk heeft de 22-jarige goalie wel laten weten dat hij in beeld blijft, ook al blijft zijn speeltijd vooralsnog beperkt tot optredens in Jong Ajax en in het vaderlandse bekertoernooi. GLIMLACH Als nieuwkomer is Cillessen al aardig geacclimatiseerd in Amsterdam. 'Ik ben dan ook op een prettige manier opgevangen door mijn collega's en de mensen binnen de club. Er is nog geen dag geweest dat ik met te genzin hierheen ben ge reden. Iedere dag kom ik hier met een glimlach en iedere dag ga ik met een glimlach weer naar huis. Ik vind het prachtig om hier te zijn, om dit mee te kunnen maken.' De 'westerse' mentaliteit, de harde, directere ma niervan communiceren; Cillessen heeft er geen moeite mee. 'Het gaat er hier harder aan toe, maar het is vooral harder op momenten datje iets niet goed doet. Mensen proberen het niet mooi er te maken dan het is, ze zeggen meteen de waarheid, recht voor zijn raap. Daar word je denk ik alleen maar be ter van, als je daar ten minste voor openstaat. Je hebt ook mensen die dichtklappen en nergens meer voor openstaan. Bp BB

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 14