Keeper Fons Mulder 'vecht' voor een plaats in de A-selectie 'De trainers weten wat ik in mijn mars heb en ook wat ik nog in petto heb' Tekst: Hans Vos I Beeld: FCU Photo Jong FC Utrecht WEDSTRIJD MAGAZINE FD UTRECHT De twintigjarige Fons Mulder is vergroeid met de jeugdopleiding. De keeper van Jong FC Utrecht is bezig aan zijn negende leerjaar bij de eredivisieclub. De in woner van Nieuwegein is in het bezit van een verbintenis die na dit seizoen af loopt. Dus weet Mulder, die meer dan eens het doel verdedigde van vertegenwoordigende jeugdploegen, wat hem te doen staat. "Ik zit in mijn optiejaar, ik moet een nieuw contract afdwingen." De belangrijkheid van deze examenjaar gang is voor hem niet stressverhogend, be weert Mulder, die ooit bij Geinoord, de club in zijn geboorte- en woonplaats, 'per onge luk moest keepen in de F-jes'. De sla- gingskans zegt de 1.81 meter lange doelman in eigen hand te hebben. "Ik zal er voor vechten, ik wil volgend seizoen tot de drie keepers van de A-selectie behoren. Het is mijn drive om dit seizoen te bewijzen dat ik dat werkelijk aankan. Ik had graag wat groter willen zijn, maar dat moet ik dan maar compenseren met mijn sprong kracht." Karaktertrekken Optimisme is zijn levenshouding, doorzet tingsvermogen zijn toverwoord, al sinds hij het doel verdedigde van de Dl van FC Utrecht. Deze karaktertrekken hebben hem door de jaren heen al veel moois opgele verd, ook buiten clubverband. Mulder maakte zijn opwachting in de selecties van Oranje Onder 16,17 en 18. "Dat waren heel mooie ervaringen. Die uitverkiezingen heb ben mijn niveau opgekrikt, omdat ik mocht meetrainen en spelen met de allerbeste jongens uit mijn leeftijdscategorie. Daar van heb ik bij FC Utrecht zeker profijt gehad." Turkije Zijn sportieve hoogtepunt als geselecteerd Nederlands keeperstalent beleefde hij ruim drie jaar geleden in Turkije. Daar nam Mul der met de nationale ploeg van onder ze ventienjarigen deel aan het Europese kampioenschap. Net als overigens de nu van Ajax gehuurde middenvelder Rodney Sneijder. De gemotiveerde Mulder is zich er evenwel van bewust dat in het verleden bereikte doelen geen garantie zijn voor de toekomst. "Tot nu toe gaat het redelijk. Ik heb al een aantal goede wedstrijden ach ter de rug. De trainers weten wat ik in mijn mars heb en ook wat ik nog in petto heb." 51

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 50