ZOU IN DE EREDIVISIE MEEDOEN OM DE TITEL' Tekst: Jeroen de Laat I Beeld: FCU Photo Hoe is het metMichel Vorm WEDSTRIJD MAGAZINE FC UTRECHT 'SWANSEA Hij begon dit seizoen als doelman van FC Utrecht, maar keept nu wekelijks in de Premier League. Michel Vorm koos voor het avontuur bij Swansea City. Vandaag tegen Ajax zwaait de Oranje-goalie zijn trouwe fans nog eenmaal uit. Een introductie behoeft eigenlijk niet, maar vooruit: Michel Vorm speelde vanaf zijn vijftiende bij FC Utrecht. Op een jaar tje FC Den Bosch na was de doelman niet anders gewend dan zijn stad. Tot hij begin dit seizoen na zijn 136ste competitieduel plots vertrok. "Ik had bij Utrecht alles al meegemaakt, haalde er zelfs Oranje", ver telt de negenvoudig international. "Toen Swansea kwam, ging alles heel snel. Ik kreeg de kans in de beste competitie ter wereld te gaan keepen." De Utrechter te kende voor drie seizoenen. Enorme druk Zijn debuut was in Manchester tegen de huidige koploper City. Het werd 4-0. "Ik had twee keer meegetraind en kende niet eens alle namen van mijn teamgenoten... Elke ploeg heeft hier minstens een paar toppers rondlopen. De druk is enorm, elke wedstrijd voelt als een finale. Het voetbal wordt hier ook heel anders beleefd dan in Nederland, zowel op als buiten het veld." Wat zijn de grootste verschillen? "Fysiek is elke speler hier top en het speltempo ligt enorm hoog. Maar het meest moest ik wennen aan de arbiters: die laten bijna alles toe!" Vorm maakte snel naam: enkele sterke op tredens en natuurlijk zijn gestopte penalty tegen Wigan Athletic (0-0). "Ik kwam bin nen als een nobody. Hier zenden ze name lijk alleen de Premier League en de Spaanse competitie uit. In Nederland werd het normaal gevonden als ik een lastige bal pakte, hier was dat iets nieuws. Ik bouwde zo snel krediet op. Maar goed ook, want daarom werd mijn foute uitgooi tegen Arsenal me vergeven." Swansea City verloor dat duel met 1-0. Uitzicht op zee Ook buiten het veld pasten Vorm, zijn vriendin en kindje zich makkelijk aan. "We hebben in Swansea een appartement met uitzicht op zee! Nee, heimwee ken ik niet. Door alle moderne snufjes lijkt het alsof ik dichtbij huis ben, bovendien is het ook maar een uurtje vliegen." Tijdens het in terview loopt Vorm nog gewoon buiten in zijn trui. "Grappig, hè? iedereen denkt dat het in de UK zo koud is, maar ik had het juist koud toen ik laatst terug was in ons land. Wat ik wel soms mis, is het Neder lands praten. Gelukkig kan dat met mijn ploeggenoten Bodde en Agustien." Inmiddels liet Vorm een schotel plaatsen. "Kan ik eindelijk de Eredivisie volgen, dat moest nu via internet. Eind november komen Alje Schut en Frank Demouge trou wens op bezoek." Maar vandaag is hij eerst zelf terug in Utrecht. "Ik hoop mooi afscheid te kunnen nemen. Liefst met winst op Ajax. De laatste jaren ging dat re latief eenvoudig hier", zegt hij met een grijns. "Hopelijk kan de ploeg nu profite ren van de mindere vorm van Ajax." Zelf stond Vorm gisteren op Anfield Road tegenover Liverpool. "Ik heb geen moment spijt gehad van mijn keuze. Ik verbaas me nog steeds over het niveau van ons team. Swansea zou in de Eredivisie meedoen om de titel. Ons doel is echter niet te degra deren." Komende zomer zien we de goalie ongetwijfeld terug in Polen en Oekraïne, tijdens het EK. "Wat erg lekker is: ik heb dit keer een aardig aandeel gehad in de kwalificatie. Mijn voetballeven is op dit moment fantastisch, het houdt maar niet op!"

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 48