"Fans laten spelers boven zichzelf uitstijgen" Robbie Alflen: Tekst: Jeroen de Laat I Beeld: FCU Photo Interview: Robbie Alflen WEDSTRIJD MAGAZINE FC UTRECHT hebt gezeten. Bij Ton du Chatinier ging het ook vanaf dag één goed, terwijl ik mijn band met Erwin Koeman langzaam moest opbouwen." Ajax Wat is het doel van Alflen? "Ik heb geen haast om hoofdtrainer te worden. Of dat over één, vijf of twaalf jaar gebeurt, zie ik vanzelf. Misschien gaat het wel super samen met Jan. Geloof mij dat ik hier dan nog lang naast hem zit. Overigens heb ik nog geen papieren om hoofdtrainer te wor den in het betaald voetbal. Ik moet me maar eens aanmelden voor de eerstvol gende cursus." Vandaag wacht echter eerst Ajax. "Dat duel maakt hier altijd wat los. De sfeer in het stadion is anders. De fans maken de spelers top, zij stijgen in deze wedstrijden vaak boven zichzelf uit. Ik reken daar vandaag ook weer op." n de luwte van Jan Wouters werd op 18 oktober Robbie Alflen vooruit ge schoven als assistent-trainer. De voormalig coach van de Jong FC Utrecht is blij met deze kans. Wel droeg hij drie jaar eerder bij aan het winnen van de UEFA Cup. De return van de finale tegen Torino speelde hij helemaal uit. "Een hoogtepunt. Maar die had ik meer, zoals de twee landstitels en het halen van Europees voetbal met FC Utrecht." Hernia De middenvelder maakte zijn debuut in het seizoen 1985-'86. "In die tijd speelden er nagenoeg alleen echte Utrechters in het eerste elftal. Wat me het meest is bijge bleven? ledereen kent de Utrechtse humor van die tijd..." Na zes seizoenen (142 com petitieduels, vijftien goals) vertrok hij naar Ajax. "Maar ik viel daar van blessure in blessure." Alflen kampte met een dubbele hernia en werd in 1995 afgekeurd als prof. Eén lijn Jan Wouters droeg collega Alflen aan als zijn rechterhand. "Net als elke speler wil ik het hoogst haalbare bereiken. Ik ben blij met deze kans. Jan en ik hebben een half jaar bij FC Utrecht en drie maanden bij Ajax samengespeeld. Sinds ik hier als trai ner werk, praten we dagelijks. Het klikt fantastisch, we zitten vrijwel altijd op één lijn. Het is makkelijker een band te krijgen met iemand met wie je in de kleedkamer Als speler maakte de rasechte Utrechter Robbie Alflen op twaalfjarige leeftijd ken nis met de plaatselijke FC. Hij speelde toen nog voor Sporting '70. "Ze hadden destijds nog geen jeugdteams bij FC Utrecht, dus trainde ik één keer in de week met regionale talenten", herinnert Alflen zich. "Ik ben letterlijk groot geworden bij deze club. Ik voel me in en rondom de Gal genwaard heerlijk op mijn gemak." Bizar Na een rugoperatie speelde Alflen nog voor Vitesse, Sparta Rotterdam, Heracles Almelo en Cambuur Leeuwarden, maar in 2000 kwam de hernia terug. Hij nam als 32-jarige middenvelder gedwongen af scheid. "Bizar. Plots was het over." Als as sistent-trainer van HFC Haarlem keerde hij terug in het profvoetbal. In augustus 2008 werd Alflen scout bij FC Utrecht en sinds februari 2009 was hij coach van het tweede team. "Ik zette maandagavond 17 oktober na het uitduel met Jong FC Twente mijn telefoon aan en had flink wat ge miste oproepen en sms'jes. Later die avond zat ik met Foeke Booy en Wilco van Schaikom tafel." 19

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 19