Betere tijden voor FC Utrecht 'Ik weet wat trainer Jan Wouters van me verwacht' 'We moeten ons niet te druk maken om onze huidige plaats op de ranglijst' Interview Edouard Duplan WEDSTRIJD MAGAZINE FC UTRECHT Zonder de morele steun van zijn naasten, zijn voetballende collega's bij FC Utrecht en niet te vergeten de medische staf van zijn eredivisieclub waren het voor de geblesseerde Edouard Duplan héél lange inactieve maanden geweest. Nooit eerder in zijn loopbaan was de 28-jarige Fransman zo lang uit de roulatie. Eerst hinderde hem een voetblessure, vervolgens was een meniscusoperatie noodzake lijk om de aanvaller van zijn knieklachten af te helpen. "Heel frustrerend." Op 1 mei kwam er voor Edouard Duplan een voortijdig einde aan het seizoen 2010-2011, op Woudestein in de met 3-1 verloren uitwedstrijd tegen Excelsior. Voor hem was dat verlies in letterlijke zin ook heel pijnlijk. Met een gebroken midden voetsbeentje verliet hij Rotterdam. Pre cies vijf maanden later, op 1 oktober - na ook nog eens een operatieve ingreep aan zijn linkerknie - maakte Duplan zijn lang verwachte come-back in het elftal van FC Utrecht, als invaller in de met 3-0 ge wonnen thuiswedstrijd tegen RKC Waal wijk. Gerestyled Niet alleen was het Utrechtse wedstrijd tenue dat hij om zijn schouders droeg ge restyled, de weer fitte Duplan vierde zijn rentree in een vrijwel compleet veranderd team. Centrale verdediger Alje Schut en schaduwaanvaller Nana Asare waren de enige twee in het elftal met wie hij op 1 mei tegen Excelsior-uit ook aan de aftrap had gestaan. Zijn tegenstander van toen, Daan Bovenberg, is een van de vele nieuwe gezichten in de ploeg van FC Utrecht. "Er zit veel kwaliteit in ons team", zo kwalificeert Duplan de huidige spelers groep. Het grote verschil met vorig sei zoen, zijn eerste in dienst van FC Utrecht, is het verminderde aantal spelers met er varing, stelt hij vast. Hijzelf is nu, bezig aan zijn vijfde eredivisie-seizoen, een van de geroutineerde krachten in de selectie van trainer Jan Wouters. Reuze blij is Du plan dat hij zijn ploegmaats weer binnen de lijnen tot steun kan zijn. "Voor mij was het heel moeilijk om op de tribune plaats te nemen en naar het spel van de jongens te kijken. Nu sta ik gelukkig op de dag van de wedstrijd thuis weer op met het idee: straks ga ik naar het stadion en mag ik weer meespelen. Zo blij als een kind ben ik dan." Basis Na drie invalbeurten, thuis tegen RKC Waalwijk, in Eindhoven tegen PSV en thuis tegen sc Heerenveen stond hij vo rige week in het uitduel met N.E.C. in Nij megen voor het eerst dit seizoen in de basis. Op de linkerflank. Duplan zit met het oog op de topper van vanmiddag tegen regerend kampioen Ajax precies op tijd in het door hem zo gewenste ritme. "Ik heb er zin in", zegt hij dan ook veel betekenend. "Ik weet wat trainer Jan Wouters van me verwacht en hoe hij ons team wil laten voetballen. Daar voel ik me prettig bij." De vorige thuiswedstrijd tegen de Am sterdammers die door FC Utrecht glans rijk met 3-0 werd gewonnen, schaart Duplan onderzijn sportieve hoogtepun ten. "Alles klopte, toen. De tactiek was goed, de uitvoering ervan ook en de in stelling was perfect. Deze factoren waren beslissend. Met dat team is ons huidige team natuurlijk niet te vergelijken. Maar we moeten niet ongeduldig worden en ons ook niet te druk maken om onze hui dige plaats op de ranglijst. We zijn tot en met mei bezig. Goed voetbal zit in onze ploeg. Dat komt er zeker uit als we erin blijven geloven." 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 15