HISTORIE 21 SP00KDEC0R en proberen kansen te benutten door het aanvalsduo Dennis Rommedahl en Klaas Jan Huntelaar. Na ruim een uur spelen schudde Rommedahl de Dinamo-keeper en oud-PSV'er Georg Koch van zich af en schoot hij beheerst de 0-1 binnen. Ajax behield de 'heilige nul' dankzij sterke staaltjes verdedigend werk en een op de beslissende mo menten prima ingrijpende keeper Maarten Stekelenburg. Tijdens de return twee weken later trok Ajax verras send genoeg niet aan het langste eind. Dinamo Zagreb won in de Amsterdam ArenA met 3-2. Over twee wed strijden bleek de Kroatische club uiteindelijk te sterk. Tot de negentigste minuut behield Dinamo een I-0-voor- sprong. In.de verlenging scoorden zij twee keer. Hunte laar probeerde met twee doelpunten vlak voor tijd er een positieve draai aan te geven, maar helaas. Ajax werd in eigen huis uitgeschakeld voor Europees voetbal. 'Dit hadden we niet verwacht,' gaf Ten Cate toe. 'We heb ben kansen gecreëerd, maar niet benut. Dinamo sprong beter om met de kansen. Dit komt aan als een moker slag, dit is killing.' In het seizoen 2009-2010 trof Ajax Dinamo Zagreb op nieuw, nu in de UEFA Europa League. De eerste wed strijd in de ArenA won de formatie van Martin Jol met 2-1Al na twee minuten kwam Ajax op een I -0-voor- sprong na een benutte penalty van Luis Suarez. Ajax' nummer 16 werd onderuit gehaald door Robert Kovac en kreeg een strafschop toegekend. Dennis Rommedahl bekroonde zijn invalbeurt met een fraai doelpunt in de Frank de Boer in het duel tegen Croatia Zagreb met Prosinecki en Jelicic in de buurt.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 21