INTERVIEW 17 Hoe de tegenstander ook heet en waar de wedstrijd ook gespeeld moge worden, cruciaal is altijd of Ajax zijn eigen niveau haalt, zegt Alderweireld. 'Presteren we zelf beneden ons kunnen, dan ziet het er soms uit alsof we er niet alles aan doen en dat straalt ook weer af op de tegenstander. Daardoor kunnen we tegen mindere ploegen in de problemen komen. Maar halen we ons niveau wel, dan lijkt het vaak alsof de tegenstander er niet zo veel van kan. Zo was dat ook in Zagreb. Dinamo is echt geen slechte ploeg, kijk alleen al naar de moeite die Real Madrid had om daar te winnen. Maartegen ons kwamen ze er gewoon nauwelijks aan te pas en dan lijkt het misschien maar een matig team.' De uitgangspositie van Ajax in Europa's belangrijkste bekertoernooi is vooralsnog prima, al had het met een beetje meeval nog rooskleuriger kunnen zijn, vindt ook Alderweireld. Terugkijkend op de openingswedstrijd tegen Olympique Lyon (0-0): 'Die hadden we kunnen winnen en dan waren we echt "vertrokken" geweest in het toernooi. Nu staan we er niet slecht voor, maar om door te gaan is het wel een vereiste dat we thuis van Zagreb winnen STERKE SEIZOENSSTART Het was tekenend voor de sterke seizoensstart die hij persoonlijk meemaakte en die parallel liep met het vlotte vertrek van Ajax als geheel. De laatste weken verliepen minder florissant voor Alderweireld en zijn ploeggenoten. In competitieverband werd sinds 10 september (Heracles uit, 2-3) niet meer gewonnen en bovendien nog geen enkele wedstrijd zonder tegendoelpunt afgesloten. De zege in Zagreb was ook wat dat betreft een zeer wel kome, zegt de Belg. 'Die heenwedstrijd tegen Dinamo heeft ons veel vertrouwen gegeven. Helaas konden we dat tegen Feyenoord niet meteen doortrekken. Maar toch: in Zagreb hebben we laten zien dat we meekunnen op het niveau van de UEFA Champions League en dat er muziek in deze ploeg zit, Als we hetzelfde kunnen brengen in de return, dan kan het haast niet fout gaan. Hier krijgen we bovendien de steun van ons eigen publiek, terwijl het daar in Kroatië altijd lastig voetballen is met die fanatieke aanhang. Al viel dat dit keer mee, omdat een flink deel van die harde kern was thuisgebleven uit protest tegen het beleid van de club.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 17