MITCHELL KOESTERT GEEN WROK rugnummer 9 Zijn droom om voor het eerste elftal van Ajax uit te komen, heeft hij gerealiseerd. Toch liggen de mooiste voetbaljaren van Mitchell Donald nog in het verschiet. Met een meniscusoperatie op de eerste trai ningsdag beleefde hij een valse start in Kerkra- de. Mitchell Donald raakte er niet door geïmpo neerd. Vanavond treedt de technisch begaafde middenvelder met het grote loopvermogen aan tegen de club waarvoor hij sinds zijn negende actief was. Helemaal nieuw is die ervaring niet voor hem. Begin 2010 was hij als Ajacied uitgeleend aan Willem II en trad hij aan tegen de spelers waar mee hij eerder dat seizoen samenspeelde. Van wraakgevoelens wil de spelverdeler niets we ten. "Ajax blijft mijn club, dat kan niemand mij afnemen. Maar nu wil ik met Roda JC punten pakken en zal ik voor deze club en de suppor ters voor elke meter vechten." Als 19-jarig toptalent debuteerde hij onder trai ner Henk ten Cate in een duel om de UEFA-Cup. Mitchell Donald herinnert het zich nog als de dag van gisteren. "De uitwedstrijd tegen Wer- der Bremen verloren we met 3-0 maar de erva ring was onvergetelijk." Al snel bood Martin van Geel, destijds technisch directeur van de Am sterdammers, hem een contract aan voor vie renhalf jaar. Voor de middenvelder die al vanaf zijn prille jeugd de Ajax-kleuren verdedigde de ultieme beloning. "Natuurlijk heb ik in al die jaren veel jeugdspelers zien komen en gaan. Daarom was ik dolgelukkig met mijn kans in het eerste én het mooie contract." Totdat het noodlot tijdens de voorbereiding op het seizoen 2008/'09 toesloeg. In het oefenduel met Inter Milaan was de botsing met de Brazili aanse aanvaller Adriano fataal. De afgescheur de voorste kruisband betekende meteen het einde van het seizoen. Mitchell Donald is echter een positief mens. "Natuurlijk schrok ik in het begin. Een afgescheurde kruisband is weliswaar een veel voorkomende maar ook ernstige bles sure. Maar ik heb hard gewerkt en ben er goed uitgekomen." Toch lukte het hem niet om een basisplaats bij de Amsterdammers te veroveren. Na zijn ver- huurperiode bij Willem II was hij afgelopen sei zoen actief in Jong Ajax. "Door Martin Jol werd ik zonder uitleg teruggezet, gelukkig gaf zijn opvolger Frank de Boer me wel duidelijkheid." Het contact met Martin van Geel, inmiddels be zig aan zijn laatste maanden bij Roda JC, was vervolgens snel gelegd. Al in februari van dit jaar zette de 22-jarige Donald een handteke ning onder een driejarig contract in Kerkrade. Natuurlijk had hij zijn carrière bij de huidige landskampioen anders willen afsluiten en deed het vertrek pijn. "Maar mijn droom om voor het eerste elftal uit te komen, heb ik gerealiseerd. En je weet nooit hoe de toekomst eruit ziet." Wat dat betreft spiegelt hij zich aan jongens als Willem Janssen en Ruud Vormer die in Kerk rade een enorme ontwikkeling doormaakten. "Ik voel me heerlijk in mijn huidige rol als num mer tien, al moet mijn spel in defensief opzicht absoluut beter. Maar ik merk dat ik groei en dat mijn vertrouwen toeneemt." Een ding wil hij nog kwijt: "Je merkt aan al les dat de automatismen in ons team groei en. Daarom moeten we over gewenning niet meer praten. Nu is het, net als in onze laat ste wedstrijden, vooral een kwestie van lef tonen en durven te voetballen. Als ons dat opnieuw lukt, gaat ook Ajax nog een lastig avondje tegemoet."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 9