'WE ZULLEN MOETEN VECHTEN ALS LEEUWEN' de visie van Harm 3 "Na de thuisoverwinningen op NAC Breda en ADO Den Haag hoopte ik dat de progressie in ons spel zich ook in uitwedstrijden zou vertalen. Afgelopen zondag bleek dat, ondanks de 1-0 nederlaag in Alkmaar, absoluut het geval. Tot aan de treffer van AZ en de daaropvol gende rode kaart van Mark-Jan Fledderus hadden we de wedstrijd goed onder con trole. We zetten vroeg druk en hoewel we iets rustiger in de omschakeling hadden moeten zijn, creëerden we evenveel kan sen als AZ. Na de achterstand en de rode kaart werd dat een stuk lastiger. Maar we bleven knokken en hielden vast aan onze automatismen waardoor we ook met tien man op de been bleven. We zijn niet als team uit elkaar gevallen en daarvoor heb ik de groep na afloop een compliment ge geven. Terwijl we vier weken geleden nog wat on gerust waren, wordt het nu steeds duide lijker waartoe we in staat zijn. Natuurlijk is er nog veel te verbeteren maar de groep ontwikkelt zich goed. Hoewel er tegen AZ nog maar vier spelers van het afgelopen seizoen in de basis startten, staat er inmid dels een geraamte waarop we verder kun nen bouwen. We zijn nog niet altijd even gelukkig, maar we groeien door en deze jongens geven alles wat ze in zich hebben. Ook ben ik blij dat we in onze laatste twee thuiswedstrijden goed gereageerd hebben op de tegentreffers die we incasseerden. We speelden met lef en opportunisme, dwongen veel kansen af en scoorden in totaal acht doelpunten. En omdat we de laatste weken meer druk naar voren uitoe fenen, wordt de de fensie meer ontlast. Een belangrijke rol is daarin weggelegd voor Mitchell Do nald. Met zijn lef en fysieke vermogen kan hij voor veel diepgang zorgen. Mitchell werkt hard, is heel leergierig en hij herkent het spelletje steeds beter. Nu hij zijn plek heeft afgedwongen, geeft hem dat rust en begint hij ook te scoren. Daarom is hij een jongen waaraan Roda JC nog veel plezier kan be leven. Aan het bekerduel van vanavond hecht ik heel veel waarde. Als we Ajax weten uit te schakelen en dus een ronde verder komen, wordt het toernooi alleen maar interessan ter. En hoewel Ajax het afgelopen zondag tegen Feyenoord moeilijk had, zijn ze tot veel in staat. Een week geleden speelden ze in Zagreb namelijk nog een van hun beste wedstrijden van het seizoen en toonden ze aan elk moment te kunnen toeslaan. Dat neemt niet weg dat onze groep, zeker in eigen huis en met de steun van het publiek, momenteel sterk genoeg is om het Ajax heel lastig te kunnen maken. Maar dan zul len we, net als in Alkmaar, moeten vechten als leeuwen."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 3