De historische wedstrijd van 26 oktober 1994 Wat gebeurde er op 26 oktober in het jaar: de historische wedstrijd 13 Go Ahead Eagles - Roda JC 0-4 0-1 Iwan (26) 0-2 Graef (49) 0-3 Van Galen (63) 0-4 Graef (88) Scheidsrechter: Blankenstein Toeschouwers: 4.900 Pothoven Senden Doomernik Steinmann Atteve d Kammeron (61. Leferink) Hiele Van der Luer (79.Van den Heuvel) Ruud Hesp De Gier Michels De Koek Van Galen (71. Van Hoogdalem) Huiberts Hulshoff Heering Lu ij pers Door deze overtuigende 4-0 zege won Roda JC de vijfde wedstrijd op rij Zes dagen later ging PSV vervolgens met 3-0 op Kaalheide onderuit Daarna volgde dan een gelijkspel in Heerenveen Deze zegereeks van zes opeenvolgende duels staat nog altijd in de boeken als meest succesvolle serie ooit Roda JC bleef hiermee voorlopig in het spoor van het ongenaakbare Ajax en zou uiteindelijk op een fantastische tweede plaats eindigen Een prestatie die sindsdien nooit meer is benaderd, laat staan geëvenaard Deze datum komt erg vaak voor in de geschiedenis van Roda JC Liefst tien keer stond er een duel in de Eredivisie op het programma, eenmaal een Europacupontmoeting In 1980 begon de reeks met een 1-1 gelijkspel bij FC Wageningen. René Hofman scoorde hier zijn eerste competitiegoal ooit Vijfjaar later zorgden Ron Jans en Huub Smeets, nu in De Geusselt, opnieuw voor een 1-1 eindstand In 1986 eindigde het treffen tussen Roda JC en ADO Den Haag in 0-0 Twee jaar later wonnen de Kerkradenaren een Europacupduel tegen Metallist Charkov met 1-0 De zegereeks werd weer twee jaar later voortgezet met opnieuw een 1-0 zege, nu op RKC In 1994 won Roda JC met veel gemak met 4-0 in Deventer (zie rubriek historische wedstrijd) Twee jaar later was er ook een historische uitslag, maar nu in negatieve zin. Het 8-0 verlies bij PSV staat nog altijd in de boeken als grootste nederlaag ooit Dit blijkt achteraf ook het enige verlies op 26 oktober te zijn geweest want in 1997 volgde er weer een knappe 2-1 overwinning bij FC Twente En ook in de 21e eeuw verloor Roda JC nog niet De onderonsjes in Gelderland leverden in 2001 en 2010 gelijke spelen op tegen NEC. Negen jaar geleden was er een overtuigende 5-0 overwinning op De Graafschap De volledige productie tijdens deze royale zege was geheel van buitenlandse makelij Yannis Anastasiou (tweemaal), Cristiano, Tom Soetaers en Edrissa Sonko tekenden voor de doelpunten op deze zaterdag

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 13